Naga MarketsDogecoin: dyrektor z Goldman Sachs porzucił karierę, bo zarobił fortunę na DOGEDogecoin zdaje się być czymś więcej niż trendem inwestycyjnym: to trochę społeczne zjawisko, a trochę memiczny żart. Z każdym dniem hossy na notowaniach tej kryptowaluty pojawiają się kolejne nieprawdopodobne newsy o tym, jak ludzie wzbogacili się o spore fortuny. Pisaliśmy już wcześniej m.in. o kobiecie, która dzięki wzrostom na DOGE pomogła schronisku dla psów, tym razem przybliżymy historie dyrektora z londyńskiego oddziału banku inwestycyjnego Goldman Sachs.

  • Jeszcze na początku roku $DOGE wart był 0,005 dol.
  • W środę rano za jednego Dogecoina trzeba zapłacić 51 centów
  • Jeszcze w sobotę kurs kryptowaluty był najwyżej w historii na poziomie 73 centów

Dogecoin zapewnił fortunę bankierowi

Kurs Dogecoina od początku roku wzrósł o ponad 10 tys. proc., co czyni inwestycje w tą krypto jedną z najlepszych okazji inwestycyjnych ostatnich miesięcy. Niektórzy z niej skorzystali, m.in. dyrektor zarządzający w londyńskim oddziale wielkiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs.

Te artykuły również Cię zainteresują
Aziz McMahon spędził w Goldman Sachs 14 lat i jak potwierdzili przedstawiciele banku, faktycznie zwolnił się ze stanowiska porzucając karierę bankiera. Jak podał portal eFinancialCareers, podstawą decyzji McMahona miała być niezwykle udana inwestycja w Dogecoina.

Dogecoin: dyrektor z Goldman Sachs porzucił karierę, bo zarobił fortunę na DOGE
Notowania DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Goldman Sachs odmówił udzielenia komentarza na temat odejścia McMahona z szeregów firmy. Krążą pogłoski, że możliwym ruchem ze strony świeżo upieczonego bogacza jest założenie funduszu hedgingowego – są to jednak spekulacje.

Można się także domyślać co do momentu realizacji zysków przez McMahona. Zapewne sprzedał on swoje Dogecoiny w okolicach górki z piątku lub soboty, tuż przed wystąpieniem Elona Muska w Saturday Night Live, które miało być akceleratorem w kierunku 1 dol. dla kursu DOGE/USD.

Wyszło trochę inaczej, a zamiast “rakiety na księżyc” nastąpiła dobrze znana polskim inwestorom “sprzedaż faktów”, przez co obecnie DOGE/USD jest 30% niżej od szczytów z soboty.

Zobacz również: Wykres Dogecoina w ostatnich tygodniach wyrysował twarz DOGE

Jednak czy jest się czemu dziwić biorąc pod uwagę poprzedzające korektę dynamiczne wzrosty? Wysoka zmienność i duże zwyżki nie mogą trwać wiecznie, a gdy instrument finansowy szybko zyskuje, może także szybko stracić na wartości.

invest

Plus500

Rzesza drobnych inwestorów zdaje się jednak nie akceptować takiego stanu rzeczy, a kolejne podgrzewające atmosferę tweety Elona Muska czy Marka Cubana są jak dolewanie oliwy do ognia entuzjazmu spekulantów-nowicjuszy.

Warto być ostrożnym, bowiem każda minuta przynosi 10 tys. nowych DOGE, bez limitu podaży jak w przypadku Bitcoina. Zatem, łączna liczba Dogecoinów będzie zwiększać się do nieskończoności, co w długim terminie zapewne załamie notowania tej krypto.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here