Naga MarketsGrupa sympatyków dogecoina stale się powiększa. Kryptowaluta ta zyskała przychylność przedsiębiorców takich jak m.in. Elon Musk, czy Mark Cuban. Również znany rosyjsko-kanadyjski programista będący także współzałożycielem projektu Ethereum, ma pozytywne nastawienie do DOGE. Co więcej, będzie on pełnił funkcję doradcy ds. blockchaina i kryptowalut w przywróconej do życia Fundacji Dogecoina.

Dogecoin wspierany przez Vitalika Buterina

Współzałożyciel drugiego co do wielkości projektu kryptowalutowego nie kryje swojej sympatii do DOGE. Kilka miesięcy temu wspominał nawet o potencjalnej możliwości interoperacyjności między siecią Ethereum a Dogecoin w przyszłości. Obecnie należy on do grona doradców strategicznych w przywróconej do życia organizacji wspierającej rozwój kryptowaluty mem.Fundacja Dogecoina została uruchomiona w 2014 r. Ze względu na brak aktywności doszło do jej rozwiązania. Wskrzeszeniem tej organizacji zajęli się w tym roku jej pierwotni założyciele z kilkoma nowymi osobami na pokładzie. 

Rola Fundacji Dogecoina

Organizacja ta za cel obiera sobie przyśpieszenie prac programistycznych. Będzie ona niosła wsparcie dla obecnych i przyszłych deweloperów Dogecoin Core. W nadchodzących tygodniach fundacja ta zamierza przedstawić nowe pomysły związane z siecią DOGE, zorientowane na umożliwieniu szybszej integracji oraz przygotowaniu łatwiejszych interfejsów API dla projektów finansowych, społecznych i charytatywnych, które chcą korzystać z tej kryptowaluty.

– „Wierzymy, że sukces Dogecoina wynika z szerokiej globalnej adopcji i użyteczności” –

podkreślono w oficjalnym komunikacie.

Fundacja ta zamierza również skupić się na pozyskaniu budżetu, aby przez 3 lata móc zatrudniać niewielki personel na pełny etat, który pracowałby nad nowymi rozwiązaniami dla DOGE.

Kurs DOGE daleko od wyznaczonego celu

Społeczność dogecoina liczyła na to, że kryptowalucie tej uda się dotrzeć do poziomu 1 USD za monetę. Po tym, gdy w maju br. ustanowiła ona swoje ATH na poziomie 0,7376 USD, jej cena zaczęła spadać. Obecnie jeden DOGE jest wart mniej niż 0,3 USD. 

invest

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here