Naga MarketsDogecoin (DOGE) zdeklasowany. Shiba inu, dogelon mars i samoyed coin liderami wśród psich tokenówBitcoin bardzo dobrze sobie radził w zeszłym miesiącu w okresie zwanym przez entuzjastów kryptowalut “Uptoberem” (czyli wzrostowym październikiem). Jednak jego „skromne” zyski w wysokości 40% były niczym w porównaniu ze stopami zwrotu osiąganymi przez memiczne cyfrowe aktywa, gdzie kryptowaluty nieistniejące jeszcze kilka miesięcy temu rosły nawet o 3900%.

  • Dogecoin (DOGE), czyli oryginalny memiczny i psi token został zdeklasowany przez shiba inu (SHIB), dogelon (ELON) oraz samoyedcoin (SAMO)
  • Eksplozja popularności petcoinów rozpoczęła się od speckulacyjnego szału wokół SHIB, który rozlał się również na inne rynki
  • Należy pamiętać jednak, że ruchy są głównie spekulacyjne i po bardzo dynamicznych wzrostach nie można wykluczyć nigdy równie dynamicznej wyprzedaży
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kryptowaluty meme podbiły rynek w „Uptoberze”

Meme coins – kryptowaluty oparte na memach internetowych, aktualnych wydarzeniach, społecznościach internetowych i influencerach – stały się gorączką ostatnich miesięcy. Dzięki nim szczęśliwi inwestorzy, którzy dokonali trafnych zakładów kilka miesięcy lub tygodni temu, stali się bardzo bogaci.Najlepiej radzące sobie meme coins to w dużej mierze mało popularne projekty. Każdego dnia pojawia się ich tak wiele, że trudno je wszystkie śledzić (Czy słyszałeś o tokenie WOOF, jednej z wielu “psich monet” opartych na solanie, które pojawiły się w ostatnim czasie? Cóż, jeśli kupiłbyś ją w październiku, byłbyś teraz o wiele bogatszy – jej wartość wzrosła o 20 000%).

Wolumen obrotu dla większości z tych meme coinów, które generują 1000-krotne zwroty jest wciąż stosunkowo niewielki, więc w poniższym podsumowaniu prześwietleniu te, które przesuwane są przez traderów w dużych ilościach.

Shiba inu (SHIB) w górę o 800%. „Dogecoin killer” zdeklasował DOGE

Gdy DOGE w październiku rósł o około 40%, nazywany jego „zabójcą” shiba inu (SHIB) zyskiwał ponad 800%. SHIB to meme coin, który działa w sieci Ethereum. Został stworzona, jako krytyka dogecoina, wcześniej największej kryptowaluty mema pod względem kapitalizacji rynkowej i ulubionej kryptowaluty Elona Muska.

W zeszłym miesiącu wartość wzrosła o 804%  z 0,00000723 w dniu 1 października do 0,00006536 pod koniec miesiąca, zgodnie ze statystykami Coinpaprika. SHIB, który od września jest notowany na wiodącej amerykańskiej giełdzie kryptowalutowej Coinbase, generuje 24-godzinny wolumen obrotu wynoszący ponad 8 miliardów dolarów.

Dogecoin (DOGE) zdeklasowany. Shiba inu, dogelon mars i samoyed coin liderami wśród psich tokenów
Wykres shiba inu (SHIB)

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Samoyedcoin (SAMO) i wzrost o ponad 2300%

Samoyedcoin, który handlowany jest pod symbolem SAMO, to token zainspirowanym przez dogecoina, prezesa giełdy kryptowalutowej FTX, Sama Bankman-Frieda, oraz Anatoly’ego Yakovenko, założyciela Solany.

SAMO działa na Solanie, popularnej alternatywie blockchain dla Ethereum, która sama doświadczyła ogromnych zysków. I tak jak SHIB, SAMO twierdzi, że jest kryptowalutowym żartem i należy do społeczności – nazywając siebie “najbardziej uroczym psem na blockchainie”.

Na początku “Uptobera” był wyceniany na 0,00557457 i zamknął miesiąc na 0,138738 – wzrost o 2388%. Jego 24-godzinny wolumen obrotu wynosi 35,9 mln dolarów, czyli jest nikły w porównaniu do 20 największych kryptowalut.

Dogecoin (DOGE) zdeklasowany. Shiba inu, dogelon mars i samoyed coin liderami wśród psich tokenów
Wykres samoyedcoin (SAMO)

Powiązane: Shiba Inu wkracza na salony! Wkrótce zapłacisz kryptowalutą za bilet do kina

Dogelon Mars (ELON) z zyskiem rzędu 3900%

Liderem października wśród popularniejszych petcoinów okazał się dogelon mars, lub ELON, który wzrósł o prawie 4000% w zeszłym miesiącu. Ten spin-off dogecoina, który również działa w sieci Ethereum, trafił na pierwsze strony gazet, ponieważ został nazwany na cześć dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska – który pompuje ceny memicznych kryptowalut na Twitterze (chociaż w przypadku tej kryptowaluty nigdy nie zabierał oficjalnie głosu).

W ciągu ostatnich 24 godzin, ponad 251 milionów dolarów w ELON zmieniło właścicieli.

Podobnie jak inne monety meme na tej liście, nie ma on zbyt dużej użyteczności poza odrobiną zabawy. Jego twórcy przekazali 50% całej podaży tokenów współzałożycielowi Ethereum, Vitalikowi Buterinowi, który później je spieniężył i przekazał na cele charytatywne.

Dogecoin (DOGE) zdeklasowany. Shiba inu, dogelon mars i samoyed coin liderami wśród psich tokenów
Wykres dogelon mars (ELON)

Monety i tokeny meme mogą wyglądać kusząco z tak pozornie łatwymi zwrotami, ale takie kryptowaluty są niezwykle zmienne, a inwestycje nie zawsze mają szczęśliwe zakończenie. W rzeczywistości niektóre “szybkie wzbogacenie się” to jawne oszustwo.

Potwierdzeniem tego jest opisywany przez nas przypadek kryptowaluty bazującej na popularnym serialu Squid Game. Oszuści uciekli ze środkami inwestorów o wartości 2 miliardów dolarów.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs korony szwedzkiej sprzedaż | kurs dolara złoty | azoty notowania | forum jsw | enea notowania | pgnige akcje | intercars akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułShiba Inu wkracza na salony! Wkrótce zapłacisz kryptowalutą za bilet do kina
Następny artykułKryptowaluta shiba inu (SHIB) z reklamą na Times Square. Binance dodaje parę z dogecoinem (DOGE)
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here