Naga Markets

Oficjalne konto na Twitterze amerykańskiego giganta sieci fast-foodów McDonald’s zostało zalane prośbami o zaakceptowanie kryptowaluty dogecoin (DOGE) jako jednej z dostępnych form płatności. Nastąpiło to po tym, jak firma z siedzibą w Chicago odpowiedziała Billowi Markusowi, twórcy memicznej kryptowaluty, zdjęciem „pieseła” (z ang. doge) trzymającego w pysku frytkę.

McDonald’s publikuje grafikę przedstawiającą doge z frytką w pysku

McDonald’s udziela sympatykom dogecoina standardowej odpowiedzi i stwierdza, że będzie kontynuował ponowną ocenę doświadczeń swoich klientów w zakresie płatności.W listopadzie sieć fast-foodów dołączyła do trendu tokenów NFT, uruchamiając swoją pierwszą kolekcję cyfrowych aktywów w ramach obchodów 40. rocznicy wprowadza McRib, kanapki z grillowanymi żeberkami.

W lipcu 2018 r. sieć restauracji fast-food wprowadziła MacCoin. Po szczycie szału kryptowalutowego z 2017 roku wielu zakładało, że było to wejście firmy w kryptowaluty, ale był to tylko kupon imitujący cyfrowe aktywo na darmowego burgera, który nie miał nic wspólnego z blockchainem.

McDonald’s zaczął akceptować płatności w BTC w Salwadorze po tym, jak niewielki kraj przyjął flagową kryptowalutę jako prawny środek płatniczy. Wszystkie firmy, które działają na jego terenie, w tym międzynarodowe konglomeraty, są zobowiązane do akceptowania bitcoina podczas płatności.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed-lublin akcje | cena akcji amrest | spółki giełdowe | jsw akcje forum | mrc akcje | wskaźnik rsi | pgnig akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here