Dogecoin jest teraz nieco bliżej świata DeFi po tym, gdy protokół Thorchain rozpoczął wspieranie memicznej kryptowaluty umożliwiając jej decentralizację. Dzięki temu, możliwa jest wymiana DOGE na inne kryptowaluty, takie jak bitcoin czy ethereum, bez polegania na giełdach zcentralizowanych.
- THORChain jest niezależnym blockchainem zbudowanym przy użyciu Cosmos SDK
- Działa on jak decentralizowana giełda łącząca różne sieci
- Protokół wykorzystuje model AMM (ang. automated market maker), zatem jest w pewnym sensie podobny do Uniswap czy Bancor
- Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl
Dogecoin zdecentralizowany dzięki Thorchain
Dogecoin mimo wątpliwości sceptyków, wciąż utrzymuje się w czołówce największych kryptowalut, choć Elon Musk już nieco mniej angażuje się w promowanie memicznej kryptowaluty.
Obecnie DOGE wart jest 16,5 centa, przez co łączna kapitalizacja spadła do niecałych 22 mld dol. W rezultacie, w tym momencie dogecoin znajduje się na 11. pozycji w rankingu największych coinów pod względem wartości rynkowej.

Thorchain rozpoczął wspieranie popularnej memicznej kryptowaluty dogecoin, dzięki czemu możliwe stało się jej wymienianie na inne krypto z pominięciem scentralizowanej giełdy. Jest to możliwe nawet bez wykorzystywania “syntetycznych” wersji bitcoina czy ethereum, takich jak wrapped ETH czy wrapped BTC.
Co istotne, posiadacze dogecoina mogą po raz pierwszy uzyskiwać yield poprzez zapewniania płynności.
Thorchain jest relatywnie młodym projektem, bowiem został uruchomiony zaledwie w kwietniu zeszłego roku, podczas gdy całkowity wiek projektu to tylko nieco ponad 3 lata (start w 2018 roku).
W związku z tym, nie obyło się bez kontrowersji, które towarzyszą sporej części nowych projektów kryptowalutowych i DeFi. W lipcu 2021 roku szereg włamań spowodował falę krytyki płynącą w stronę twórców projektu.
W wyniku ataku, uszkodzeniu uległa konstrukcja natywnego tokenu protokołu, RUNE. Po pewnym czasie udało się go naprawić. Niemniej, fakt, że sieć musiała zostać tymczasowo wstrzymana, wzbudziło szereg obaw o stopień decentralizacji protokołu.
Autor poleca również:
- Złoto runie do 1300 dol. w 2023 roku? To możliwe, twierdzi ABN Amro
- Goldman Sachs wierzy w Tesla Inc. Wysoka cena docelowa dla spółki Elona Muska
- Wzrost ceny bitcoina do 75 tys. dol. w 2022 roku? Tak twierdzi Seba Bank
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | korona norweska kurs | stalprodukt cena akcji | kurs lewa do złotówki | kurs akcji neuca | benefit notowania |