Naga MarketsDogecoin (DOGE) wciąż zajmuje pierwsze miejsce wśród wyszukiwań Google w USAWedług badań przeprowadzonych przez firmę Bacancy Technology Dogecoin na podstawie średniej liczby miesięcznych wyszukiwań jest wciąż najchętniej wyszukiwaną w Google krypotwalutą w USA. Oznacza to, że DOGE wciąż cieszy się sympatią, pomimo zaciętej rywalizacji z konkurencyjnym tokenem Shiba Inu, określanym często jako zabójcą Dogecoina.

Dogecoin nieprzerwanie cieszy się popularnością, choć nie zaskakuje jak dawniej

Utrzymujące się zainteresowanie jasno zaprzecza narracji, że Dogecoin wypada z łask inwestorów. Spadek zainteresowania sugerować miałaby stagnacja cen DOGE-a w ostatnim czasie i konkurencyjny token Shiba Inu zyskujący na znaczeniu w rankingu kapitalizacji rynkowej.Ostatni weekend pokazał nam, jak dynamicznym aktywem jest SHIB. W szczytowym momencie cyfrowe aktywo osiągnęło wzrost na poziomie 60%, jednak szybka realizacja zysków w niedziele doprowadziła ponownego spadku ceny. Niemniej inwestorzy wciąż żywo interesują się krypotwalutą, na co wykazuje, chociażby dzisiejszy ponad 9% wzrost ceny.

Wykres ceny SHIB. Źródło: Tradingview.com
Wykres ceny SHIB. Źródło: Tradingview.com

Dla kontrastu wykres ceny Dogecoina jest stosunkowo płaski. Od weekendu, DOGE zyskał 9%, by w niedzielę zamknąć się powyżej oporu 0,26 USD po raz pierwszy od siedmiu tygodni.

Wykres ceny DOGE. Źródło: Tradingview.com
Wykres ceny DOGE. Źródło: Tradingview.com

Pomimo braku wzrostu cen DOGE-a w ostatnim czasie, badanie przeprowadzone przez Bacancy Technology wykazało, że zgodnie z wyszukiwaniem w Google Dogecoin jest najpopularniejszą kryptowalutą w USA.

DOGE przynosi średnio 7 000 000 wyszukiwań miesięcznie. Następny pod względem popularności jest Bitcoin, z 4 700 000 wyszukiwań miesięcznie. A Ethereum zajmuje trzecie miejsce z 1 800 000 wyszukiwań miesięcznie.

Nieco zaskakująco, biorąc pod uwagę stosunkowo niedawną premierę (1 sierpnia 2020 r.), Shiba Inu zajmuje czwarte miejsce ze średnią liczbą 870 000 wyszukiwań miesięcznie.

Pełne wyniki dla średnich miesięcznych wyszukiwań w Google to:

  • Dogecoin 7,000,000
  • Bitcoin 4,700,000
  • Ethereum 1,800,000
  • Shiba Inu 870,000
  • Cardano 704,000
  • Litecoin 339,000
  • Avalanche 297,000
  • Polygon 221,000
  • Cosmos 214,000
  • Uniswap 194,000

Komentując wyniki badań, Bacancy Technology przypisało popularność Dogecoina poparciu wysoko postawionych osób, w tym Snoop Dogga i Marka Cubana. Firma podkreśliła również wzrost aplikacji umożliwiających wymianę aktywów, takich jak Robin Hood, które mają niskie bariery wejścia i zaspokajają potrzeby użytkowników, którzy niekoniecznie są specjalistami w dziedzinie handlu.

Wspomniana Bacancy Technology jest prywatną firmą programistyczną z siedzibą w Gujarat, Indiach, z biurami w USA, Kanadzie, Australii, ZEA i Szwecji. Analizuje bazy danych, systemy operacyjne firm, oraz skupia się na dostarczaniu niestandardowych rozwiązań.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here