Naga Marketsdogecoin-dogeDogecoin bardzo często opisywany jest jako ulubiona kryptowaluta Elona Muska. W ostatnim czasie przedsiębiorca ten wspominał o niej wielokrotnie za pośrednictwem Twittera. Co więcej, nazwał się nawet jej ojcem. Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że dyrektor generalny Tesli ma niebywałą skłonność do żartów. Zdaniem Spencera Bogarta z Blockchain Capital właśnie dlatego DOGE zyskał sympatię tego przedsiębiorcy w końcu to forma kryptowalutowego memu.

  • Od początku bieżącego roku do najnowszego ATH odnotowanego kilka godzin temu kurs dogecoina wzrósł o ponad 14 000% – według uśrednionych danych z CoinMarketCapu
  • Popyt na DOGE został wzmocniony m.in. komentarzami znanych osobowości, takich, jak chociażby Elon Musk
  • Inwestorzy detaliczni wpadli w wir zakupów. Spencer Bogarta zachęca ich jednak do spojrzenia na tę kryptowalutę w bardziej przyziemny sposób

FOMO wokół dogecoina 

Elon Musk to jedna z wielu znanych osobowości, które w pewien sposób wsparły wzrosty na dogecoinie. Amerykański przedsiębiorca i filantrop dość intensywnie tweetował w obecnym roku o tej kryptowalucie. Choć jego posty często bywają dwuznaczne i niejasne, to wystarczyło, by cena DOGE poszybowała aż na księżyc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo iż jeszcze kilka miesięcy temu mało kto przypuszczałby, że dogecoin wyląduje na 4 pozycji w rankingu CMC, kryptowaluta ta ma już za sobą połowę drogi do celu w wysokości 1 USD za monetę. Obecnie handluje ona powyżej 0,66 USD. 

W ostatnim czasie inwestorzy detaliczni wpadli w silne FOMO (w tym przypadku lęk przed niedokonaniem zakupu, gdy cena rośnie). Z tego też powodu temat dogecoina został poruszony przez Spencera Bogarta podczas wywiadu dla Bloomberga. Stwierdził on, że entuzjaści tej kryptowaluty powinni przejrzeć na oczy. Podkreślił przy tym, iż „nie ma ona prawdziwych użytkowników ani programistów”.

invest

Partner generalny w Blockchain Capital zaznaczył również, że DOGE to ,,idealny cel dla faceta, który lubi żarty’’, mówiąc to miał na myśli Elona Muska.

DOGE jako środek płatności

Choć dogecoin dla wielu osób stanowi jedynie aktywo spekulacyjne, niektóre firmy zaczęły akceptować go, jako formę przyjmowania płatności za własne produkty i usługi. Jako przykład może posłużyć nam tu zespół NBA Dallas Mavericks należący do Marka Cubana. Miliarder ten podkreślił nawet, że wartość kryptowalut pokroju DOGE ma związek z tym zastosowaniem. 

Amerykański przedsiębiorca uważa, iż dogecoin może dalej zdobywać sympatyków, pod warunkiem, że będzie wykorzystywana przez użytkowników w wyżej zdefiniowany sposób.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here