Naga MarketsDogecoin (DOGE) wart tyle co niemal cały indeks WIG20Kryptowaluta Dogecoin kosztuje obecnie ponad 60 centów i posiada kapitalizację rzędu 80 miliardów dolarów. W przeliczeniu na złotówki daje to wartość całego ekosystemu DOGE na poziomie ponad 300 miliardów złotych. Gdyby porównać to z kapitalizacją indeksu polskiej GPW zrzeszającego 20 największych spółek (która wynosi łącznie 423 miliardy złotych), piesełcoin jest obecnie większy od ponad połowy podmiotów wchodzących w skład WIG20

  • Dogecoin w tym momencie jest wart więcej niż największe spółki z WIG20 razem wzięte: Allegro, PKO BP, KGHM, PGNiG, PKN Orlen, PZU, Dino Polska oraz Santander Bank Polska
  • Gdyby pod uwagę nie brać Allegro i PKO BP (których łączna kapitalizacja to około 100 mld zł), to DOGE pokrywa się wartością z pozostałymi 18 spółkami tworzącymi indeks
  • Jak jednocześnie zauważa analityk Daniel Kostecki, inwestując w Dogecoina na początku roku 1000 zł teraz można byłoby wyciągnąć z rynku 130 tys.

Dogecoin bije wszelkie rekordy. DOGE warty już niemal tyle co cały WIG20

DOGE, to kryptowaluta-mem, która powstała jako żart w przeciągu kilku godzin w 2013 roku. W jej logo znajduje się podobizna psa Shiba Inu, czyli popularnego pieseła, powszechnie wykorzystywanego w internetowych memach. Chociaż aktywo powstało jako prześmiewcza alternatywa dla rynku kryptowalut, to generowane przez nią zyski są jak najbardziej realne.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tylko w tym roku wartość Dogecoina zwiększa się o prawie 13 tysięcy procent. Jeszcze na początku roku jeden token DOGE wyceniano na mniej niż 0,01 dol., jednak kolejne miesiące przyniosły astronomiczny wystrzał wartości, między innymi za sprawą wsparcia kryptowaluty przez Elona Muska. W środę, 5 maja 2021 roku, DOGE osiągał nowe historyczne maksima i podchodził pod poziom niemal 70 centów.

DOGE/USDT. Źródło: Tradingview.com

Jak zauważa Tomasz Wyłuda, Dyrektor Biura Doradztwa Inwestycyjnego Credit Agricole, bitcoin przy swojej obecnej kapitalizacji jest wart więcej niż większość największych spółek WIG20 razem wziętych:

Chcąc zwizualizować ogromny wzrost jaki odnotował DOGE w ostatnich miesiącach warto spojrzeć natomiast na wyliczenia Daniela Kosteckiego, głównego analityka Conotoxia. Zainwestowany na początku roku tysiąc złotych w kryptowalutę-mema zapewniłby obecnie 13 tysięcy złotych zysku:

invest

Poniższy wykres pokazuje jak na przestrzeni ostatnich lat zmieniała się wartość spółek wchodzących w skład indeksu WIG20 względem wartości rynkowej Dogecoina:

WIG20 vs Dogecoin, wartość kapitalizacji. Źródło: Stooq.pl

Co prawda za astronomicznym podbiciem wartości kryptowaluty stoi obecnie czysta spekulacja, jednak osoby, które załapały się do rozpędzonego pociągu odpowiednio wcześnie z całą pewnością się tym nie przejmują tylko liczą zyski. Sympatycy DOGE liczą, że kryptowalutą osiągnie poziom 1 dolara, nikt nie jest jednak tak naprawdę w stanie stwierdzić kiedy obecny szał się zatrzyma.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ropa notowania | wartość pln | biomaxima | kurs funta prognozy | akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here