Naga Marketsdogecoin-dogeOd ATH odnotowanego 3 dni temu do aktualnych poziomów cenowych kurs dogecoina spadł o ponad 30%. W społeczności kryptowalutowej pojawiło się kilka czarnych scenariuszy związanych z osłabieniem na wykresie DOGE. Niektórzy handlowcy szukają winnych wśród wielorybów, podczas gdy za krach ten mogą odpowiadać inwestorzy detaliczni. 

  • Najwyższy szczyt cenowy na dogecoinie wyniósł średnio 0,7376 USD. Obecnie kryptowaluta ta handluje w okolicach 0,5291 USD za monetę
  • Choć entuzjaści DOGE liczyli na skok kursu po występie Elona Muska w Saturday Night Live (SNL), w rzeczywistości stało się zupełnie na odwrót
  • Wiele sygnałów wskazuje na to, że mocny spadek na dogecoinie mógł zostać wywołany przez inwestorów detalicznych

Dogecoin na minusie

Ostatnie miesiące były niewątpliwie spektakularne dla kryptowaluty DOGE. Jej kurs znajdował się coraz bliżej upragnionego celu w wysokości 1 USD za monetę. Wielu inwestorów tej kryptowaluty miało nadzieję na to, że dotrze ona do tego poziomu po występie Elona Muska w SNL. Emocje wokół dogecoina narastały jeszcze przed tym wydarzeniem. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Ku rozczarowaniu wielu handlowców, kurs dogecoina obrał zupełnie inną ścieżkę. W efekcie doszło do spadku, a kryptowaluta ta straciła więcej, niż 30% ze swojej wartości – licząc od jej ATH cenowego.

Kto wywołał spadek?

Za załamanie na wykresie dogecoina niektórzy zaczęli obwiniać wieloryby tej kryptowaluty. Jak się okazuje, blisko 70% podaży DOGE przypisane jest do 109 adresów. Z danych pochodzących z BitInfoCharts wynika jednak,  iż wielu dużych inwestorów gromadziło dogecoiny w zakresie 30-dniowym. Co więcej, tylko nieliczne wieloryby sprzedawały tę kryptowalutę w ciągu ostatniego tygodnia.

Niektórzy zaczęli przypuszczać, że winy można doszukiwać się na rynku kontraktów terminowych. Te jednak również nie odegrały tu większej roli. Gdyby było na odwrót, widzielibyśmy dużą ilość zleceń likwidacji, a tak się nie stało.

Idąc dalej, można stwierdzić, iż dużą rolę w spadku na rynku dogecoina musieli odegrać inwestorzy detaliczni. Być może wielu z nich wpadło w FOMO na skutek negatywnych słów o tej kryptowalucie, jakie padły z ust dyrektora generalnego Tesli podczas satyrycznego show. Nie ulega wątpliwości, że społecznością DOGE rządzą głównie emocje. Użytkownicy dogecoinów patrzą na nie od bardziej spekulacyjnej strony. W ostatnim czasie kilku znanych analityków kryptowalutowych ostrzegało, że ten dziki rajd może przynieść osobom, które kupują DOGE na górce przykre konsekwencje. 

Autor poleca również: 

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here