Naga MarketsDogecoin (DOGE) traci, a shiba inu (SHIB) odbija pomimo wyprzedaży wielorybówKryptowaluta shiba inu (SHIB) rozpoczyna nowy tydzień na zielono, kontynuując byczą korektę po zeszłotygodniowej wzmożonej aktywności wielorybów wyprzedających spore ilości tokenu, który przez twórców określany jest mianem „zabójcy dogecoina” (DOGE), będącego pierwszym „psim tokenem” kryptowalutowym wykorzystującym podobiznę popularnej w Japonii rasy psów.

  • W tym miesiącu SHIB zyskuje ponad 330%, gdy DOGE rośnie zaledwie o 11%
  • Shiba inu przebojem wdziera się do grona 15 największych kryptowalut i kapitalizacją wyprzedza obecnie m.in. litecoina (LTC), czy też bitcoin cash (BCH)
  • Jak twierdzi Santiment, 6-7 października, miała miejsce realizacja zysków przez milionerów SHIB, spadki zostały jednak szybko odkupione
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Shiba inu odbija od lokalnych dołków. Kryptowaluta znowu rośnie

Cena SHIB osiągnęła maksimum intraday na poziomie 0,000032 dol. 11 października, generując ponad 40% zwrotu w ramach obecnej korekty. W ten sposób, kryptowaluta inspirowana dogecoinem miała szansę na przedłużenie zwyżki w kierunku technicznego poziomu oporu pokrywającego się z kilkumiesięcznymi maksimami.We wtorek SHIB/USDT kontynuuje wzrosty na giełdzie Binance i w momencie przygotowywania tego artykułu rośnie o 1,8%, trzymając się lokalnych szczytów.

Dogecoin (DOGE) traci, a shiba inu (SHIB) odbija pomimo wyprzedaży wielorybów
Wykres shiba inu (SHIB), interwał czterogodzinny. Zaznaczony czerwoną strzałką zakres wykresu to moment, w którym miejsce miała mocniejsza realizacja zysków przez wieloryby

Zobacz również: Dogecoin może wzrosnąć o ponad 1000% i osiągnąć pułap 3 dol.

Czy konkurenta dogecoina (DOGE) czeka dłuższy rajd wzrostowy?

Wykres shiba inu pokazuje również tendencję do akumulowania tokenów SHIB, gdy ich cena skutecznie odbija od 20-okresowej średniej ruchomej na wykresie H4.

Kryptowaluta spadła o ponad 40% w dniu 7 października, gdy adresy shiba inu akumulujące od 1 do 10 mln SHIB sprzedały ponad 31 miliardów tokenów, najwięcej w ciągu sześciu miesięcy, zgodnie z danymi Santiment. Jednak cena powróciła do poprzedniego poziomu, gdy traderzy zaczęli gromadzić SHIB w pobliżu wspomnianej średniej.

Dodatkowo, spadek mógł wziąć się również z potencjalnej korelacji pomiędzy realizacją zysków przez wieloryby na rynku SHIB, a ceną aktywa. Santiment zauważył, że wartość shiba inu odbija się za każdym razem po tym jak milionerzy SHIB pozbywają się swoich udziałów, jak widać na poniższym wykresie.

Dogecoin (DOGE) traci, a shiba inu (SHIB) odbija pomimo wyprzedaży wielorybów
Rozkład podaży Shiba Inu. Cena odbija za każdym razem gdy na wykresie generowany jest zrzut monet przez wieloryby. Źródło: Santiment

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Shiba inu cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Internautów

Powrót byków na rynku SHIB zbiegł się z rosnącą liczbą zapytań internetowych dla słowa kluczowego „Shiba Inu”, zgodnie z Google Trends.

Dane internetowe pokazują wzrost wyszukiwań w Stanach Zjednoczonych w 12-miesięcznym przedziale czasowym, sygnalizując rosnące zainteresowanie klientów detalicznych. Przy obecnej wartości 92, trend jest bliski szczytowemu wynikowi popularności 100, ostatnio obserwowanemu w drugim tygodniu maja. Wskazuje to, że więcej Internatuów poszukuje informacji na temat Shiba Inu.

Dogecoin (DOGE) traci, a shiba inu (SHIB) odbija pomimo wyprzedaży wielorybów
Wyszukiwania w Google dla hasła „Shiba Inu”. Źródło: Google Trends

Niemniej jednak, zapytania internetowe dla słowa kluczowego „jak kupić Shiba Inu” jest zdecdowanie mniejsze niż w maju. Mimo to, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, wzrosło o 260%.

Autor poleca również:

Shiba inu i potencjalne wybicie formacji trójkąta

Z technicznego punktu widzenia, ostatnie odbicie SHIB wydaje się unieważniać niedźwiedzią formację trójkąta, w której wykres SHIB/USDT poruszał się w ostatnim czasie.

W trakcie poniedziałkowej i wtorkowej sesji byki mocno napierają na linię trendu spadkowego prowadzoną od maksimów z początku miesiąca. Jeżeli tę uda się pokonać, wtedy niedźwiedzie scenariusze zostaną zanegowane, a SHIB otworzy sobie drogę do dalszej aprecjacji.

Dogecoin (DOGE) traci, a shiba inu (SHIB) odbija pomimo wyprzedaży wielorybów
Formacja trójkąta na wykresie shiba inu

Dopóki to jednak nie nastąpiło nie można wykluczyć scenariusza, w którym shiba inu wybija układ techniczny dołem i powraca w okolice wsparcia 0,00002498, a następnie 0,00002010, gdzie przebiegają dołki z 7 i 8 października.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin informacje | akcje pgnig – najnowsze wiadomości | frank kurs | akcje datawalk | lpp akcje notowania | azoty giełda | akcje wp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułATAL: Sokolska 30 Towers z pozwoleniem na użytkowanie
Następny artykułProblemy z ożywieniem w strefie euro. EUR/USD z celem na 1,10
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here