Naga MarketsDogecoin stracił już 70% w stosunku do bitcoina w ciągu ostatnich 6 miesięcy Dogecoin (DOGE) znajduje się najniżej w stosunku do bitcoina (BTC) od ponad pół roku, co sprawia, że jego największy zwolennik Mark Cuban może przeżywać teraz trudny okres. Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że DOGE było warte 14 października zaledwie 0,00000412 BTC. Dla porównania, w kwietniu jego wartość wynosiła 0,00001284 BTC.

Dogecoin systematycznie traci względem bitcoina

Ponieważ Bitcoin masowo wyprzedza altcoiny w tym miesiącu, ból ich zwolenników (zwłaszcza dogecoina) może być podwójny. Kryptowaluta nie zdołała utrzymać swojej przewagi, nawet pomimo intensywnych kampanii publicznych takich osób jak Mark Cuban czy Elon Musk – obecnie najbogatszy człowiek na świecie.Nic jednak nie było w stanie odwrócić losów kryptowaluty opartej na memach bazujących na wizerunku psa rasy Shiba. Teraz część sfrustrowanych inwestorów domaga się wyjaśnień.

Cuban był w tym tygodniu gościem podcastu, którego gospodarzem był Preston Pysh. Podczas rozmowy gospodarz podcastu zasugerował mu, że jego promowanie dogecoina w amerykańskiej telewizji było – delikatnie mówiąc – nietrafione. 

Wielu użytkowników Twittera przywoływało twierdzenie Cubana, że wolałby posiadać banany niż BTC, naśmiewając się z malejącej siły nabywczej dogecoina mierzonej w owocach.

Czy to już koniec DOGE?

Musk, w międzyczasie, przeszedł do włączania dogecoina do swoich działań reklamowych, które również odnotowują ogromne zyski na podstawie nawet najbardziej niewinnych komentarzy.

Jedna z cyfrowych monet, Shiba Inu (SHIB) odnotowała w tym czasie znaczną sprzedaż ze strony dużych inwestorów, nazywanych często wielorybami.

Prezes Tesli nie uniknął gniewu zwolenników bitcoina na początku tego roku, a jego działania na DOGE spotkały się z zarzutami o manipulacje na rynku kryptowalut.

Jak donosi Cointelegraph, altcoiny będą miały szansę na odrodzenie, gdy bitcoin osiągnie swój szczyt cyklu, który jest obecnie planowany na początek 2022 roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: złotówka kurs | comarch gpw | kurs jena wykres | mwig40 notowania | giełda echo investment | forum giełdowe | kurs akcji dino |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here