Naga MarketsDogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB), NFT oraz kryptowaluty-memy zakazane w TajlandiiTajlandzka Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), krajowy organ nadzorujący rynki kapitałowe, zakazała w weekend handlu kryptowalutami-memami, takimi jak dogecoin (DOGE) oraz shiba inu (SHIB), niezamiennymi tokenami NFT oraz innymi aktywami o niejasnym statusie prawnym oraz dużej popularności w mediach społecznościowych. Organ nie podał on jednak żadnych konkretnych powodów zakazu.

Shiba inu i dogecoin niedostępne dla traderów z Tajlandii

SEC skrytykowała handel aktywami z “brakiem jasnych celów lub treści”, takimi jak te oparte na memach i sztuce.W oświadczeniu Ruenvadee Suwanmongkol, sekretarz generalny SEC, powiedział, że giełdy zostały objęte zakazem notowania, oferowania lub handlu kryptowalutami, które niosą ze sobą każdą lub którąkolwiek z następujących cech:

  • Nieposiadające jasnych celów ani treści, a których ceny są dyktowane przez trendy w mediach społecznościowych, lub tokeny oparte na memach
  • Tokenizowane przez sławę influencerów, lub tokeny oparte na fanach
  • Cyfrowy twór służący do zadeklarowania własności lub przyznania praw do przedmiotu lub określonego prawa: jest unikalny i nie jest wymienny z cyfrowymi żetonami tej samej kategorii i typu w tej samej kwocie
  • tokeny cyfrowe, które są wykorzystywane w transakcji blockchain i emitowane przez giełdy aktywów cyfrowych lub osoby powiązane.

Zakaz został uchwalony w piątek w zeszłym tygodniu i wszedł w życie ze skutkiem natychmiastowym. Lokalne giełdy mają teraz 29 dni na dostosowanie się do zakazu i wycofanie z obrotu te instrumenty, które należą do zakazanej kategorii. Zakaz nie działa jednak wstecz co oznacza, że nie ma wpływu na wcześniejszą aktywność lub zaangażowanie w notowania.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Co dokładnie zostało zakazane?

Popularne kryptowaluty DOGE i SHIB stanowią część kategorii kryptowalut-memów – osiągnęły one wartość rynkową wynoszącą odpowiednio 85 miliardów dolarów i 13 miliardów dolarów na początku tego roku – pomimo braku jasno zdefiniowanego przypadku użycia.

„Giełdowe” tokeny, takie jak Binance Coin, Huobi Token i inne, są również częścią zakazu. Są one emitowane przez giełdy kryptowalutowe. Użytkownicy, jeśli posiadają takie tokeny, otrzymują zniżki na opłaty handlowe lub inne korzyści, takie jak darmowe airdropy lub udział w yield farmingu lub ICO

Fan tokeny, kolejna kategoria wymieniona w liście SEC, to niszowa kategoria kryptowalut oferowanych przez portale takie jak Socios.com, które reprezentują klub sportowy lub celebrytę i pozwalają posiadaczom zdobyć unikalne nagrody i gadżety powiązane z daną marką.

NFT, czyli niezamienne tokeny, to oparte na blockchainie cyfrowe reprezentacje aktywów materialnych lub niematerialnych, które dowodzą, że ich posiadacze są prawdziwymi właścicielami aktywów, które reprezentują. Ten niszowy sektor rozwinął się skokowo w ciągu ostatniego roku, przyciągając miliardy dolarów, aprobatę gwiazd i wpływowych firm, a także własne miejsce w legendarnych domach aukcyjnych. Ale najwyraźniej tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd nie jest pod wrażeniem sukcesu nowej branży i również zakazała handlu w oparciu o nie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kurs | polski złoty kurs | kurs dolara forex | notowania playway | bml notowania | kurs złotówki | jak handlować funtem |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here