Naga MarketsDogecoin (DOGE) sfinansuje misję księżycową SpaceX o nazwie DOGE-1Kanadyjska firma produkcyjna i logistyczna Geometric Energy Corporation wyniesie w kosmos ładunek na jednej z pierwszych rakiet SpaceX, która ma ostatecznie wylądować na księżycu. Całość projektu zostanie sfinansowana przy wykorzystaniu kryptowaluty Dogecoin (DOGE), poinformowała spółka.

  • DOGE-1 Mission to the Moon to oficjalna nazwa pierwszego w historii komercyjnego projektu księżycowego opłacanego w całości kryptowalutą DOGE
  • Przedsięwzięcie wykorzysta rakietę SpaceX Falcon 9
  • Informacja nie wpłynęła jednak na umocnienie kryptowaluty, która mocniej traciła po wcześniejszych słowa Elona Muska, który żartobliwie nazwał ją szwindlem

DOGE-1, czyli misja księżycowa finansowana Dogecoinami (DOGE)

W niedzielnym ogłoszeniu Geometric Energy Corporation czytamy, że jej komercyjny satelita może dotrzeć na Księżyc już w pierwszym kwartale 2022 roku na pokładzie rakiety nośnej SpaceX Falcon 9. Ważący 40 kilogramów ładunek ma na celu “uzyskanie księżycowo-przestrzennych informacji z czujników i kamer na pokładzie ze zintegrowanymi systemami komunikacyjnymi i obliczeniowymi”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Po oficjalnym zawarciu transakcji DOGE dla przedsięwzięcia tej wielkości, Geometric Energy Corporation i SpaceX ugruntowały DOGE jako jednostkę rozliczeniową dla biznesu księżycowego w sektorze kosmicznym – powiedział prezes Geometric Energy Samuel Reid.

Ta misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą okołoziemską i ustanowi fundament dla handlu międzyplanetarnego – dodał Tom Ochinero, wiceprezes ds. sprzedaży komercyjnej w SpaceX.

Ani SpaceX, ani Geometric Energy nie sprecyzowały, w jaki sposób Dogecoin (DOGE) został wykorzystany do sfinansowania przedsięwzięcia. Koszt może odnosić się częściowo do przygotowania ładunku lub obejmować finansowanie wysłania go na księżyc.

Poprzednie misje księżycowe były bardzo drogimi przedsięwzięciami. Chiński program eksploracji Księżyca Chang’e 4, ostatni pojazd, który wykonał miękkie lądowanie na powierzchni księżyca w 2019 roku, kosztował 1,2 miliarda juanów, czyli około 172 milionów dolarów, wysyłając lądownik ważący 1200 kilogramów z ważącym 140 kilogramów łazikiem na Księżyc. Satelita NASA Lunar Atmosphere and Dust Environment Explorer, wystrzelony na orbitę księżyca w 2013 roku, wyniósł ładunek o masie 49,6 kg, a jego koszt wyniósł około 280 milionów dolarów, wliczając w to badania i rozwój – 5,6 miliona dolarów za kilogram, nie licząc masy przy starcie.

Jeśli satelita Geometric Energy poniosłaby takie same koszty – choć projekt SpaceX jest prawdopodobnie bardziej wydajny osiem lat później – firma musiałaby zapłacić około 225,8 mln dolarów za 40 kg ładunku, czyli ponad 388 mln DOGE w momencie publikacji. Stanowiłoby to 0,3% z dostępnej podaży 129,5 miliarda tokenów DOGE.

Założyciel SpaceX Elon Musk wielokrotnie sugerował – być może żartobliwie – na Twitterze, że Dogecoin będzie pierwszą kryptowalutą, która “dosłownie” dotrze na Księżyc. Aktywność Muska w mediach społecznościowych była prawdopodobnie odpowiedzialna za szereg skoków cen tokenu, który wzrósł o ponad 800% w ciągu ostatnich 30 dni.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogecoin traci po występie Elona Muska w SNL

Jednak po weekendzie, czwarta pod względem wielkości wirtualna waluta DOGE oscyluje wokół 0,56 dol. po tym, jak straciła ponad jedną trzecią swojej ceny w niedzielę, kiedy Elon Musk nazwał token “szwindlem” podczas swojego gościnnego występu w komediowym programie “Saturday Night Live”.

– Musk prawdopodobnie chciał zażartować z kryptowaluty-mema, ale inwestorzy prawdopodobnie odczuwają teraz prawdziwy ból. Podaż jest w zasadzie nieograniczona (w przypadku Dogecoina), a więc długoterminowo ceny wydają się nie do utrzymania. To kwestia tego, kto pierwszy sprzeda i kto zostanie z torbami – powiedział Justin d’Anethan, szef działu sprzedaży giełdy kryptowalutowej Diginex z siedzibą w Hongkongu.

Dogecoin mocniej tracił w niedzielę. Źródło: Tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBeast Games prezentuje zwiastun autorskiej gry Animal Rivals: Up In The Air
Następny artykułING Bank blisko wsparcia przy 165 zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here