Naga MarketsDogecoin (DOGE) równie aktywny co bitcoin (BTC)? Tak sugerują dane o zlikwidowanych pozycjachDogecoin (DOGE) odnotował zbliżoną liczbę likwidacji pozycji do bitcoin (BTC) podczas minionego weekendu. Pokazuje to, że istnieje bardzo wysoki popyt na handel kryptowalutą-memem, nawet gdy na rynku bitcoina nie brakowało aktywności inwestorów podczas testów dwumiesięcznych dołków.

  • DOGE osiąga jednocześnie wyższe dzienne wolumeny handlowe niż kryptowaluty o większej kapitalizacji
  • Za jednego Dogecoina płaci się obecnie ponad 26 centów, czyli kilka tysięcy procent więcej niż na początku roku

Dogecoin (DOGE) z wysoką wartością likwidacji pozycji futures

Różne wskaźniki kryptowalutowe, takie jak wolumen społecznościowy, wolumen handlowy i likwidacje na rynku kontraktów terminowych wskazują, że DOGE pozostaje jedną z najczęściej handlowanych kryptowalut na rynku globalnym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Chociaż niektóre wartości, w tym dzienny wolumen na małych giełdach, są często wyolbrzymiane, dane dotyczące otwartego zainteresowania na rynku terminowym i likwidacji są znacznie trudniejsze do napompowania.

Jak podaje Bybt.com, 24 kwietnia w przeciągu 12 godzin zlikwidowano pozycje na DOGE o wartości ponad 44 milionów dolarów.  Dla porównania, bitcoin w tym samym czasie zanotował wartość likwidacji na poziomie 117 mln dol., co sugeruje, że zainteresowanie handlowe wokół DOGE pozostaje stosunkowo wysokie.

Likwidacje kryptowalut. Źródło: Bybt

Dane CoinMarketCap pokazują dodatkowo, że dzienny wolumen obrotu DOGE na wszystkich giełdach jest wyższy niż większości czołowych kryptowalut. W sobotę, DOGE odnotował 11,5 miliarda dolarów dziennego wolumenu obrotu. W tym samym okresie, Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) i XRP odnotowały niższy wolumen obrotu niż DOGE, pomimo posiadania większej kapitalizacji rynkowej.

Duża część popytu na DOGE może pochodzić z napływu nowych podmiotów na rynek kryptowalut w następstwie hossy.  Oprócz rosnącego popytu na DOGE ze strony inwestorów wchodzących w przestrzeń kryptowalutową, dane z TheTie pokazują, że ruch w mediach społecznościowych wokół DOGE także rośnie.

30-dniowa średnia sentymentu vs. sentyment długoterminowy (DOGE). Źródło:  TheTie

Wolumen mediów społecznościowych często pokazuje autentyczne zainteresowanie kryptowalutą na Twitterze i innych platformach w dłuższym okresie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Czy DOGE zobaczy kontynuację trendu wzrostowego?

Analitycy twierdzą, że konsolidacja rynku kryptowalut przed ewentualnym nowym wzrostem jest jak najbardziej potrzebna i naturalna. John Street Capital, analityk, który koncentruje się na kryptowalutach, powiedział:

– BTC nadal zyskuje 80% od początku roku i biorąc pod uwagę zamieszanie w częścii rynku z ruchami w DOGE, konsolidacja jest zdrowa przed wznowieniem trendu wzrostowego. Pozwala to również nowym firmom wejść na rynek.

Jeśli BTC i ETH będą nadal konsolidować powyżej pułapów 50 i 2200 dol., może to stworzyć bardziej sprzyjające środowisko dla mniejszych altcoinów, takich jak DOGE. W momencie publikacji tego artykułu Dogecoin zyskuje 6,5% i testuje poziom 0,268 dol., utrzymując się na lokalnych dołkach (wsparcie wyznacza 25 centów).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazyzł kurs | mercator giełda | euro/usd | wykres kryptowalut | notowania nasdaq 100 |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here