Naga MarketsDogecoin (DOGE) przy szczycie. John Bollinger ostrzega inwestorów kryptowalutowych
John Bollinger, twórca wstęgi Bollingera wykorzystywanej powszechnie w analizie technicznej

Każda hossa na rynku kryptowalut ma przynajmniej jeden zaskakujący katalizator, który pojawia się znikąd, ekscytując traderów i wywołując ogromne obroty, które podnoszą całkowitą kapitalizację rynku na nowe szczyty, twierdzi Jordan Finneseth publikujący dla portalu Cointelegraph. Rynek byka w 2021 r. nie jest wyjątkiem od tej reguły, a jednym z największych katalizatorów wzrostu okazała się jego zdaniem ogromna popularność Dogecoina (DOGE), który trafił na pierwsze strony gazet w tradycyjnych i alternatywnych kręgach finansowych, gdy jego cena rośnie o tysiące procent w przeciągu kilku miesięcy.

  • Dogecoin w środę testował historyczne maksima na wysokości poziomu niemal 70 centów
  • Dla porównania, za jednego DOGE jeszcze na początku roku płacono mniej niż 0,01 dol.
  • Dzięki dynamicznym wzrostom DOGE jest obecnie jedną z pięciu największych kryptowalut
  • 22 kwietnia Bollinger twierdził, że Dogecoina czeka potężny krach

Bollinger Bands sugeruje ekstremalne wykupienie Dogecoina

Przy tak ogromnym wzroście, który nastąpił w ciągu zaledwie kilku krótkich miesięcy, jest to naturalne, że traderzy wykonują ruchy, które pomagają zrealizować zyski, a następnie szukają kolejnego altcoina, który będzie mógł zagwarantować podobne stopy zwrotu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Akcja cenowa na Dogecoinie przyciągnęła nawet uwagę Jona Bollingera, twórcy popularnego wskaźnika Bollinger Bands, który na swoim Twitterze napisał: „DOGE/USD osiągnął szczyt, spadł o 65%, po czym ponownie puka do drzwi wzrostów, podczas gdy DOGE/BTC wybija ważne zakresy. Po prostu niesamowita akcja cenowa”

Dogecoin był handlowany w 40 centów w trakcie publikacji powyższego wpisu, ale od tego czasu wzrósł o 80% do nowego maksimum na poziomie niemal 70 centów. Po silnym rajdzie, Bollinger zamieścił nowy wpis ostrzegając inwestorów kryptowalutowych o możliwości rozrysowania nowego szczytu.

I wygląda na to, że niektórzy traderzy mieli podobne odczucia lub wzięli sobie do serca słowa Bollingera , ponieważ cena DOGE cofa w czwartek, chwilowo spadając poniżej poziomu 60 centów. Jak widać na poniższym wykresie, cena wykroczyła poza zakres wstęgi Bollinga. Ostatni raz, gdy taka sytuacja miała miejsce w połowie kwietnia, DOGE następnie korygował w okolice środowej linii wskaźnika:

invest
DOGE/USDT z naniesionymi wstęgami Bollingera. Źródło: Tradingview.com

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Altcoiny o dużej kapitalizacji korzystają z impetu Dogecoina

Kilku spostrzegawczych traderów, w tym założyciel Digital Currency Group, Barry Silbert, zwróciło uwagę na to, że duża część aktywności handlowej DOGE miała miejsce w aplikacji handlowej Robinhood i że inne kryptowaluty dostępne na platformie mogłyby skorzystać na przeniesieniu potencjalnych zysków z DOGE do gorzej radzących sobie kryptowalut.

Okazało się, że był to trafny punkt widzenia, ponieważ wszystkie główne kryptowaluty dostępne na Robinhood odnotowały dwucyfrowe zyski w dniu 5 maja. Ethereum Classic (ETC) był jednym z największych beneficjentów przesunięcia funduszy, co pomogło tokenowi wybić się na nowy rekordowy poziom 100 dolarów. W tym samym okresie, Bitcoin Cash (BCH) i Bitcoin SV (BSV) odnotowały zyski w przedziale 25%-30%.

Podczas gdy procentowy wzrost ceny Litecoina (LTC) jest mniejszy niż innych tokenów notowanych na Robinhood, 15% aprecjacji pchnęło LTC na wieloletnie maksima na poziomie 351 dol.. To stawia cenę LTC 7% poniżej poprzedniego maksimum wszech czasów na poziomie 375 dol.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking giełd kryptowalut | jsw akcje forum | cena dolara online | lotos notowania | usd pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCeny ropy znalazły się w rejonie tegorocznych maksimów
Następny artykułCarbon Studio: The Wizards Dark Times debiutuje w wersji na Oculus Quest!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here