Naga Marketskurs dogecoinaDyrektor generalny, a także założyciel Celsius Network Alex Mashinsky prognozuje, że w ciągu najbliższych 2 lat dogecoin zmieni metodę osiągania konsensusu we własnej sieci. W jego opinii kryptowaluta ta przejdzie z Proof of Work (PoW) na Proof of Stake (PoS). Wszystko to ze względu na wysokie zużycie energii w przypadku tego pierwszego mechanizmu. 

  • DOGE to jedna z wielu kryptowalut, które wykorzystują konsensus taki jak w bitcoinie (BTC)
  • PoW jest bardzo często poddawany krytyce, ze względu na duże zużycie energii elektrycznej
  • Zdaniem Alexa Mashinsky’ego istnieją szanse na to, iż obecny mechanizm, z jakiego korzysta dogecoin zostanie zastąpiony PoS 

Dogecoin przejdzie z PoW na PoS?

Po tym, gdy Elon Musk oświadczył, że Tesla nie zdecyduje się na przyjmowanie płatności w bitcoinie, ponieważ ten zużywa zbyt dużo energii, w społeczności pojawiły się liczne dyskusje na temat szkodliwości PoW. Tę metodę osiągania konsensusu wykorzystuje wiele innych kryptowalut. Niestety krytycy postrzega ją, jako niekorzystną dla środowiska.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dogecoin należy do altcoinów wykorzystujących ten sam mechanizm. Według Alexa Mashinsky’ego to niedługo może się zmienić. W trakcie transmisji na YouTubie prognozował on, że kryptowaluta ta przejdzie z PoW do PoS w ciągu nadchodzących 2 lat.

Choć jeszcze w ubiegłym roku DOGE postrzegany był jedynie, jako maskotka krypto społeczności, obecnie znajduje się on w pierwszej 5 największych projektów pod względem kapitalizacji rynkowej. Zdaniem założyciela Celsius Network zmiana mechanizmu osiągania konsensusu na bardziej przyjazny środowisku mogłaby mu się przysłużyć. 

W opinii Alexa Mashinsky’ego wraz z przejściem na PoS dogecoin byłby postrzegany przez inwestorów nie tylko, jako forma kryptowalutowego mema. Sugeruje on, że zmiana ta zwiększyłaby użyteczność DOGE. 

Co aktualnie dzieje się na rynku?

W ciągu ostatnich 7 dni na wykresie dogecoina doszło do osłabienia. W efekcie jego wartość spadła o ponad 5%. Od ATH odnotowanego 8 maja br. dzieli go obecnie blisko 30%. Kryptowaluta ta zatrzymała się w drodze do osiągnięcia celu w wysokości 1 USD za monetę na poziomie 0,7376 USD według uśrednionych danych z CMC. 

Aktualna cena DOGE to około 0,5087 USD. Wczorajszą sesję zamknął on na niewielkim plusie. 

Autor poleca również: 

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here