Naga MarketsDogecoin (DOGE) powyżej 1 dol. dopiero za 4 lata? Prognozy dla kryptowalutyCena dogecoina (DOGE) przebiła się przez opór na poziomie 0,25 dolarów, po tym, jak bitcoin (BTC) ustanowił nowy rekord wszech czasów 20 października i testował poziomy nad 67 tys. dolarów. Niektórzy inwestorzy oczekują teraz odbicia ceny kryptowaluty-mema, po tym jak wycofała się ona z własnego rekordowego poziomu na początku tego roku, kiedy w maju była droższa niż 0,70 dolarów.

  • Ile wart jest dogecoin? I co najnowsze prognozy dotyczące dogecoin sugerują na temat kierunku i przyszłej ceny tej monety?
  • W tym artykule przyglądamy się ostatnim wynikom kryptowaluty oraz temu, jak kształtują się prognozy wybranych analityków odnośnie przyszłych cen DOGE
  • Oryginalny artykuł w języku angielskim został napisany przez ekonomistów Capital.com. Znajdziesz go w tym miejscu.

Cena dogecoina odbija od lipcowych minimów

DOGE, moneta uruchomiona jako kryptowalutowy żart, bazująca na memie z popularnym w Internecie „piesełem” (z angielskiego „doge”, nabrała rozpędu w tym roku, gdy zyskała popularność w mediach społecznościowych i doprowadziła do powstania innych monet o „psiej” tematyce (m.in. shiba inu).W dniu 8 maja osiągnęła rekordową wartość 0,7376 dol., co stanowi wzrost o 15 653% od początku tego roku. Cena szybko spadła w reakcji na wystąpienie Elona Muska w amerykańskim programie telewizyjnym Saturday Night Live, w którym określił on kryptowalutę jako “wałek”, po tym jak wcześniej głośno ją promował.

Cena DOGE osuwała się wraz z wyprzedażą szerszych rynków kryptowalutowych, spadając 20 lipca do poziomu 0,1607 dol. Źródło. Capital.com
Cena DOGE osuwała się wraz z wyprzedażą szerszych rynków kryptowalutowych, spadając 20 lipca do poziomu 0,1607 dol. Źródło. Capital.com

Rynki kryptowalutowe osiągnęły dno 20 lipca, podnosząc się częściowo dzięki wyciskaniu krótkich pozycji (short squeeze) na bitcoinie i byczym nastrojom po komentarzach takich osób jak współzałożyciel Twittera (TWTR) i Square (SQ) Jack Dorsey, założycielka ARK Invest Cathie Wood i Elon Musk podczas dyskusji panelowej na konferencji B Word, która rozważała, w jaki sposób instytucje mogą przyjąć kryptowaluty.

Obserwatorzy rynku i inwestorzy tacy jak Mark Cuban zauważyli, że oprócz inwestowania w dogecoina, posiadacze mają tendencję do używania go bardziej niż innych kryptowalut do płacenia za towary i usługi. Cuban jest właścicielem drużyny koszykarskiej Dallas Mavericks, która akceptuje DOGE i kilka innych kryptowalut jako płatność za bilety i towary.

Po tym ruchu kolejne 26 firm zaakceptowało dogecoina jako formę płatności, zwiększając całkowitą liczbę do 1911 – lista obejmuje sklepy, usługi internetowe, hotele i platformy do gier, według Cryptowerk.

We wrześniu Musk ponownie wypowiedział się na temat DOGE, tweetując, że dla rozwoju sieci dogecoina jej opłaty transakcyjne powinny spaść, aby uczynić monetę opłacalną dla małych płatności.

Na początku tego roku Musk przeprowadził ankietę na Twitterze, pytając, czy Tesla (TSLA) powinna zaakceptować DOGE do płatności za swoje pojazdy elektryczne. Firma wprowadziła, a następnie wstrzymała płatności bitcoinem po tym, jak pojawiły się obawy dotyczące zużycia energii przez górnictwo bitcoinowe.

Musk dodał kolejny impuls do wzrostu kryptowalut o tematyce psa rasy Shiba Inu w dniu 4 października, kiedy to opublikował na Twitterze zdjęcie swojego szczeniaka w pojeździe Tesli.

Jeżeli chodzi o bardziej aktualne wiadomości, to sieć kin AMC (AMC) zaczęła akceptować DOGE i inne kryptowaluty jako płatność za cyfrowe karty upominkowe, ponieważ przygotowuje się do akceptacji kryptowalut do sprzedaży biletów online.

Cena DOGE wzrosła do 0,3510 dol.w dniu 16 sierpnia, a następnie spadła do 0,1945 w dniu 26 września, przy czym ceny kryptowalut zanurkowały pod koniec ostatniego miesiąca III kw.. Ponieważ ceny gwałtownie wzrosły w tym miesiącu w odpowiedzi na uruchomienie pierwszego bitcoinowego funduszu ETF (ProShares Bitcoin Strategy ETF), DOGE odbił, aby handlować w okolicach poziomu 0,2, osiągając szczyt intraday na poziomie 0,2714 w dniu 18 października.

Jakie są perspektywy dla wartości dogecoina, z kryptowalutami potencjalnie przedłużającymi zyski?

Prognoza ceny dogecoina: czy moneta powróci do poprzednich szczytów?

W momencie pisania tego tekstu, (21 października), krótkoterminowa analiza ceny dogecoina z CoinCodex była bycza, z ceną DOGE/USD w okolicach 0,25. Było 25 wskaźników dających bycze sygnały i pięć niedźwiedzich. Wsparcie znajdowało się na poziomie 0,2442 w dół do 0,2265, z oporem w górę na poziomie 0,2619 do 0,2797.

CoinCodex przewidział, że DOGE może handlować na poziomie 0,2509 w dniu 26 października. Źródło: Capital.com
CoinCodex przewidział, że DOGE może handlować na poziomie 0,2509 w dniu 26 października. Źródło: Capital.com

Prognozy długoterminowe sugerują, że może minąć kilka lat, zanim moneta przekroczy swój poprzedni rekord wszech czasów 0,74 i osiągnie poziom 1 dolara.

Prognoza dogecoin (DOGE/USD) od Wallet Investor przewiduje, że cena może wzrosnąć do średniej 0,2860 do końca grudnia, następnie wspiąć się do 0,5310 do końca 2022 roku i ponad dwukrotnie do 1,2650 do końca 2025 roku.

W oparciu o dane historyczne, DigitalCoin widzi cenę DOGE potencjalnie na średnim poziomie 0,4601 w 2022 roku i 0,7448 w 2025 roku, wzrastając do 1,16 do 2028 roku.

W międzyczasie Price Prediction przewiduje średnią cenę dogecoina na poziomie 0,40 w 2022 roku, która wzrośnie do 1,24 w 2025 roku i 7,44 do 2030 roku.

Ważne jest, aby pamiętać, że rynki kryptowalut są niezwykle zmienne, co sprawia, że trudno jest dokładnie przewidzieć, jaka będzie cena monety w ciągu kilku godzin, a jeszcze trudniej jest podać długoterminowe szacunki. W związku z tym, analitycy mogą się mylić w swoich prognozach.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułWeirdFish finalizuje prace nad Dokumentem Informacyjnym!
Następny artykułKurs franka powyżej 4,31 zł. Ile kosztuje dolar, funt i euro?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here