Naga MarketsDogecoin (DOGE) osiągnął rekordowe wolumeny w II kw. Pomogły największe giełdy kryptowalutDane zebrane przez giełdę kryptowalutową Coinbase pokazują, że wolumeny obrotu dogecoinem (DOGE) skoczyły o 1250% w drugim kwartale 2021 roku, do niemal jednego miliarda dolarów dziennie.

Dogecoin generuje rekordowe obroty. DOGE pomogły największe giełdy

Wolumen obrotu DOGE wzrósł o 1250% w drugim kwartale roku na głównych giełdach kryptowalutowych na świecie, zgodnie z danymi zebranymi przez Coinbase, poinformował w ubiegłym tygodniu Business Insider.Średni wolumen obrotu dogecoinem wystrzelił do 995 milionów dolarów dziennie w okresie od kwietnia do czerwca, z zaledwie 74 milionów dolarów dziennie w pierwszym kwartale, ponieważ giełdy takie jak Coinbase, eToro i Gemini dodały token do swojej oferty odpowiadając na rosnące zainteresowanie traderów.

Barometr rynkowy Coinbase na II kwartał pokazał, że wolumen obrotu etherem (ETH) wzrósł o 53% kwartał do kwartału do średnio 3,25 miliarda dolarów dziennie na światowych giełdach. Tymczasem dzienne wolumeny bitcoina spadły o 14% do 4,01 miliarda dolarów.

Ceny kryptowalut osiągnęły rekordowy poziom w drugim kwartale, po czym gwałtownie spadły, gdy Chiny ograniczyły wydobycie bitcoina, a Elon Musk zwrócił się przeciwko największej kryptowalucie z powodu jej nadmiernego zużycia energii.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Giełdy kryptowalutowe nadal na plusie pomimo dynamicznych spadków cen

Dogecoin rozpoczął rok na poziomie około 0,004 dol., ale wzrósł o ponad 15 000% do ponad 0,70 dol. w maju. Od tego czasu osunął się do około 0,18 dol. notowanych w trakcie środowej sesji. Bitcoin spadł z rekordowo wysokiego poziomu 65 000 dolarów w kwietniu do niespełna 30 tys. dol. zanotowanych w trakcie handlu wtorkowego.

Dogecoin traci kilkadziesiąt centów w 2021 roku, nadal jest jednak niemal 2000% na plusie

Jednak okres ten mógł być nadal zyskownym czasem dla giełd kryptowalutowych, pomimo gwałtownego spadku cen.

Ogólny globalny wolumen obrotu wzrósł o 32% do średnio 18,82 miliardów dolarów dziennie w drugim kwartale, pobudzony przez 44% wzrost wolumenów w Azji do 8,98 miliardów dolarów dziennie. Dane Coinbase obejmują transakcje wymiany pomiędzy kryptowalutami i walutami tradycyjnymi, nie uwzględniają jednak handlu krypto-krypto.

W zeszłym tygodniu analitycy Goldman Sachs napisali w swojej w notatce, że “znacznie podwyższona zmienność aktywów kryptowalutowych” może być dobra dla zysków Coinbase w drugim kwartale poprzez zwiększenie wolumenów handlowych i opłat.

Jednak raport autorstwa CryptoCompare stwierdza, że wolumeny handlowe na największych giełdach kryptowalutowych spadły o 43% w czerwcu, ponieważ ceny skonsolidowały się na niższym poziomie, a zmienność uległa deprecjacji.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: jsw analiza | notowania dax | pekao akcje | jsw akcje | kurs liry tureckiej | kurs mbank | bitcoin trend app |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here