Naga MarketsDogecoin (DOGE) jest obecnie jedną z największych kryptowalut w całym ekosystemie cyfrowych aktywów, a jego astronomiczne wzrosty w ostatnich tygodniach wywołały zaognioną debatę w całej branży. Twórca opartego na Ethereum protokołu Yearn Finance, Andre Cronje, wziął udział w tej dyskusji i w przeciwieństwie do ekspertów twierdzących, że Dogecoin może wywołać negatywne skutki dla kryptowalut Cronje uważa, że jest dokładnie na odwrót.

  • Cronje twierdzi, że “Dogemania” może przyciągnąć nowych inwestorów do przestrzeni kryptowalutowej.
  • Porównuje kryptowalutę do “lolcats”, internetowego trendu “śmiesznych kotków”
  • “Lolcats” przyciągnęły nowych użytkowników do Internetu na początku XXI wieku, a Dogecoin ma przyciągnąć nowych inwestorów do kryptowalut

Dogecoin (DOGE) wpłynie na popularyzację kryptowalut, twierdzi Cronje

Porównując Dogecoin z erą „śmiesznych kotków” (z ang. lolcats), aktywnością odpowiedzialną za przyciągnięcie nowych użytkowników do wirtualnej sieci w pierwszych latach popularyzacji Internetu, Cronje powiedział, że Dogecoin może mieć podobny efekt, odejdzie w zapomnienie:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie podoba mi się Doge i kultura memów wokół niego. Ale nie lubiłem też lolcats. Lolcats przykuły uwagę i wyszkoliły wczesnych użytkowników w Internecie. To, co lolcats zrobił dla Internetu, Dogecoin prawdopodobnie zrobi dla kryptowalut. Pod tym względem Doge jest prawdopodobnie bardziej znaczący niż większość innych cyfrowych aktywów – komentował Cronje.

Jako ciekawostkę warto podać fakt, że historia obrazków ze śmiesznymi kotami nie rozpoczyna się w Internecie. Brytyjski fotograf portretowy Harry Pointer już  na początku lat 70. XIX wieku stworzył serię zdjęć przedstawiających koty upozowane w różnych sytuacjach. Zazwyczaj dodawał do nich zabawny tekst, który miał dodatkowo podnieść ich atrakcyjność.

Wracając jednak do Dogecoina, dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, pojawił się w weekend w Saturday Night Live, popularnym amerykańskim programie komediowym. Gdy rynek spodziewał się, że wystąpienie pozwoli DOGE osiągnąć nowe historyczne maksima, kryptowalutą ostatecznie mocniej traciła, po tym jak miliarder nazwał ją „wałkiem”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognozy btc | biomed lub akcje | mrc notowania | pkn orlen kurs | euro |Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here