Naga MarketsDOGEDyrektor generalny Galaxy Digital Mike Novogratz przyznał, iż byłby bardzo zmartwiony, gdyby któryś z jego znajomych zainwestował w dogecoina przy tak wygórowanej cenie. Ponadto podkreślił, że oprócz odgrywania roli mema w świecie krypto, coin ten nie ma tak naprawdę żadnego celu. Słowa krytyki przedsiębiorca ten skierował również w stronę xrp, ze względu na ostatni rajd napędzany przez inwestorów detalicznych.

  • Podczas gdy dogecoin mocno poszybował, Mike Novogratz patrzył z niepokojem na to, co dzieje się na rynku
  • Uwagę dyrektora generalnego Galaxy Digital przykuł również wzrost kursu xrp. W jego opinii szał na tę kryptowalutę nie ma większego sensu
  • Oba te coiny doznały mocnego ożywienia po debiucie Coinbase na Nasdaq

DOGE i XRP pod ostrzałem

Mike Novogratz wydał krytyczne komentarze na temat dwóch popularnych kryptowalut – dogecoina i xrp. W trakcie jednego z wywiadów dla Bloomberg TV miliarder ten podkreślił, że DOGE tak naprawdę nie ma żadnego celu. 

Te artykuły również Cię zainteresują
Co więcej, wspomniał o tym, iż akcja cenowa na wykresie tej kryptowaluty przypomina mu pod pewnymi względami GameStop napędzane przez WallStreetBets (WSB). Wyznał również, iż byłby bardzo zmartwiony, gdyby któryś z jego znajomych zaczął inwestować w dogecoina przy tak wysokich cenach.

Dyrektor generalny Galaxy Digital wyraził również swój sceptyczny stosunek do wzrostu na wykresie xrp. Warto przypomnieć, że kryptowaluta ta mocno ucierpiała po tym, gdy pod koniec ubiegłego roku amerykańska Komisja Nadzoru Finansowego (SEC) wystosowała pozew w stronę Ripple Labs. Kurs spadł wówczas poniżej 0,2 USD. 

W ciągu ostatnich 7 dni cena xrp znalazła się na poziomie 1,96 USD. Zdaniem Mike’a Novogratza rajd ten nie jest normalny, wykazuje on bardziej oznaki szaleństwa zakupowego wśród inwestorów detalicznych. 

Pochwała dla BTC i ETH

Według Mike’a Novogratza cała ta mania nie objęła swoim zasięgiem bitcoina i etheru. Ponadto uważa on, że pieniądze są przekierowywane właśnie z tych dwóch kryptowalut do innych coinów. Tym samym rodzą się jeszcze większe emocje na rynku.

Zarówno cena BTC, jak i ETH ucierpiała podczas weekendu. Bitcoin zamknął wczorajszą sesję na ponad 7% minusie. W przypadku etheru spadek wyniósł 4,66%.

Nie każdy zgodził się z opinią wydaną przez dyrektora generalnego Galaxy Digital. Entuzjaści xrp wręcz zawrzeli na Twitterze. Choć zdania są mocno podzielone, warto mieć na uwadze fakt, że rynek altcoinów zaczął rosnąć w bezprecedensowym tempie.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here