Naga MarketsFlaga IndiiMemiczne kryptowaluty przejęły dominację, jeśli chodzi o najczęściej handlowane aktywa na indyjskich giełdach kryptowalutowych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, poinformował lokalny portal The Hindu BusinessLine. Wspierany przez Elona Muska dogecoin (DOGE) i jego rywal shiba inu (SHIB) prześcignęły dwie najpopularniejsze kryptowaluty, bitcoina (BTC) oraz ethereum (ETH), pod względem wolumenu obrotu w Indiach w okresie od kwietnia do października.

Dogecoin oraz shiba inu najpopularniejszymi kryptowalutami w Indiach

CoinSwitch Kuber powiedział BusinessLine, że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy DOGE przyczynił się do wygenerowania 13,76 procent ogólnego wolumenu. Następne miejsca zajęły ethereum z 6,06 procent, bitcoin z 6,04 procent, Internet Computer z 5,08 procent i MATIC firmy Polygon z 4,52 procent. Giełda kryptowalut nie notuje jeszcze shiba inu.– Co ciekawe, dogecoina, popularna kryptowaluta zrodzona z memów, dzięki swoim wzrostom była w stanie prześcignąć nawet dwie najpopularniejsze kryptowaluty. Fala tweetów światowych liderów, w tym Elona Muska, pomogła wzmocnić popularność DOGE. Ludzie zaczynają teraz patrzeć na użyteczność dogecoina w świecie rzeczywistym, co doprowadziło do tego, że stał się on najpopularniejszą monetą w ciągu ostatnich kilku miesięcy – komentował Sharan Nair, Chief Business Officer w CoinSwitch Kuber.

Inna czołowa giełda kryptowalutowa, WazirX, w ciągu ostatniego tygodnia odnotowała prawie 50 procent wolumenu handlowego pochodzącego z handlu shiba inu (SHIB), którego twórcy określają kryptowalutę „dogecoin killerem”. W przypadku WazirX, SHIB odnotował transakcje o wartości ponad 320 milionów dolarów w ciągu ostatnich kilku dni.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Kryptowaluta-mem założona w sierpniu 2020 r. przez anonimowego twórcę zaczęła obserwować wzrost globalnych wolumenów handlowych, gdy współzałożyciel Ethereum Vitalik Buterin spalił prawie 90 procent swojego pakietu SHIB o wartości ponad 6 miliardów dolarów, tworząc niedobór podaży w maju.

Inne kryptowaluty o najwyższym obrocie na WazirX obejmowały BTC, DOGE, WRX (własny token WazirX), MATIC i ETH. W okresie od kwietnia do października WazirX odnotował transakcje o wartości 27,12 miliarda dolarów. Shiba inu zaczęła nabierać rozpędu dopiero w ciągu ostatnich trzech-czterech miesięcy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji biomed | comparic | dow | develia akcje rekomendacje | celon pharma akcje notowania | kurs jsw | cena akcji playway |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here