Naga Markets

Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB): zdecydowana dominacja pośród memecoinów z 85% udziału w sektorzeDOGE i SHIB zaliczyły fenomenalny 2021 rok. Fakt, notowania obu tokenów są znacznie niżej od wyznaczonych przed kilkoma miesiącami szczytów wszechczasów, ale przyglądając się ich cenom w odniesieniu do początku roku, zwyżka i tak jest niesamowita.

  • Obecnie, oba tokeny znajdują się w czołowej dwudziestce największych kryptowalut plasując się na 12. (DOGE) i 13. pozycji (SHIB)
  • Dogecoin powstał w 2014 roku jako żart pary informatyków i fascynatów kryptowalut
  • Mem z pieskiem Shiba Inu był hitem 2014 roku, ale jego renesans nastąpił pod koniec zeszłego roku
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Shiba Inu drożeje o niemal 3% w poniedziałek

SHIB zyskuje w poniedziałek rano 2,76% i drożeje do 0,000039 dol. wytracając część zakresu zwyżki z zeszłego tygodnia, gdy token zyskał łącznie ponad 19,5%.Łącznie od początku tego roku Shiba Inu podrożał o zawrotne 23 mln proc. wobec USDT na Uniswap, jak wynika z danych portalu TradingView.

Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB): zdecydowana dominacja pośród memecoinów z 85% udziału w sektorze
Kurs SHIB/USDT. Źródło: tradingview.com

Cena dogecoin wzrosła z kolei o niecałe 4000% od ceny zamknięcia 2020 roku. Obecnie, DOGE notwoany jest po 19 centów, gdy jeszcze na początku maja był kilkukrotnie wyżej na poziomie 74 centów wyznaczając rekordowe szczyty.

fpmarkets

Psia mania wśród memecoinów

Nie trudno zauważyć, że dogecoin przetarł szlaki dla zwyżki wielu memecoinów. Nic dziwnego, że rzesza nowych krypto stara się w pewien sposób nawiązywać do pieska Shiba Inu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej statystykom, aby skwantyfikować ten trend.

Jak wynika z danych portalu coingecko.com, 27 grudnia istniało 24 kryptowaluty zawierające w swojej nazwie wyrażenie “doge” (np. dogelon mars czy baby doge), 29 tokenów posiada słowo “dog”, z kolei 19 “shiba” a 25 “shib”. Natomiast 12 kolejnych zawiera frazę “inu”.

Dogecoin (DOGE) i Shiba Inu (SHIB): zdecydowana dominacja pośród memecoinów z 85% udziału w sektorze
Kurs DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Dogecoin i Shiba Inu dominują nad pozostałymi memicznymi krypto

Pomimo ogromnej ilości aktywów opartych na memach, DOGE i SHIB łącznie stanowią ponad 85% rynku memicznych kryptowalut. Te dwa tokeny mają znacznie większą kapitalizację rynkową, dużo większy wolumen handlu i poziom akceptacji wykraczający daleko poza inne memecoiny.

Zobacz również: 83% milionerów “millenialsów” posiada kryptowaluty, większość chce kupić więcej

Na przykład, DOGE i SHIB są oferowane na dużej części giełd, a firmy oferujące platformy transakcyjne, takie jak np. Bitpay, coraz częściej obsługują oba tokeny, przez co ich adopcja wciąż rośnie. Wystarczy zauważyć, że pozostałe memecoiny stanowią jedynie 0,3% całego rynku kryptowa o wartości 2,32 bln dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs asseco | blik co to jest | amrest gpw | płatność blik co to | kurs dolara australijskiego sprzedaż |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here