Naga MarketsDogecoin i AMC: meme-kryptowaluta akceptowana przez meme-spółkęDogecoin może znaleźć się na liście kryptowalut, które spółka AMC zdecyduje się akceptować jako forma płatności za oferowane bilety kinowe. Pomysł spotkał się z aprobatą Elona Muska.

Dogecoin może zostać zaakceptowany jako forma płatności przez AMC

W zeszłym tygodniu, obsługującą sieć kin spółka AMC ogłosiła, że oprócz planów na wdrożenie płatności w bitcoinie jeszcze w tym roku, zapewni także możliwość zapłaty w ethereum, litecoinie i ethereum cash. Jednak, olbrzymia rzesza fanów dogecoina rozpoczęła falę protestów w związku z pominięciem ich zdaniem najważniejszej kryptowaluty.Jak się okazało, CEO AMC, Adam Aron, wysłuchał głosów dobiegających ze środowiska kryptowalutowego i na swoim profilu twitterowym uruchomił ankietę, w której pyta otwarcie pyta: „Czy AMC powinna rozważyć akceptowanie płatności w dogecoinie?”.

Dogecoin i AMC: meme-kryptowaluta akceptowana przez meme-spółkę
Kurs DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Chce poznać waszą opinię poprzez tą ankietę twitterową. Do końca 2021 roku, AMC będzie przyjmować płatności online w bitcoin, ethereum, litecoin i bitcoin cash. Od wielu z was słyszałem, że powinniśmy akceptować także dogecoina. Czy AMC powinna rozważyć akceptowanie płatności w dogecoinie? – napisał Adam Aron, CEO AMC.

Wśród dostępnych opcji znalazły się odpowiedzi takie jak: „Tak, jasne”, „Tak, ale nie będę go używał”, „Nie, to nie jest ważne”, „Nie, daremny wysiłek”.

invest

Jak się okazało, Elonowi Muskowi spodobała się koncepcja akceptacji dogecoina, jednak miliarder zdecydował się wesprzeć inicjatywę jedynie skromnym kliknięciem w przycisk „Lubię to”, co dostrzegł jeden z jego fanów.

AMC, podobnie jak memiczny dogecoin może pochwalić się sporym przyrostem fanów i powstaniem swoistej społeczności inwestorów w ostatnich miesiącach, podobnej do tej związanej z dogecoinem. Wszystko zaczęło się w styczniu tego roku, gdy akcje mocno szortowanych spółek były pompowane przez inwestorów indywidualnych w celu osiągnięcia zjawiska „short squeeze”, które dodatkowo rozpędziłoby rajd notowań.

Dogecoin i AMC: meme-kryptowaluta akceptowana przez meme-spółkę
Kurs akcji AMC. Źródło: tradingview.com

Potem, niesamowita zwyżka kursu akcji spółki miała miejsce także w czerwcu. Łącznie od początku roku kurs akcji AMC wystrzelił w górę ponad 17-krotnie! To tylko niewiele gorzej od ceny dogecoina, która w tym samym okresie wzrosła 43-krotnie.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here