Naga MarketsDogecoin (DOGE): dwucyfrowe zyski. Jeden adres nadal posiada 28% łącznej podażyDogecoin (DOGE) odnotował w minionym tygodniu dwucyfrowe zyski rosnąc o około 18% w ciągu ostatnich siedmiu dni. Spośród dziesięciu najlepszych walut cyfrowych pod względem kapitalizacji rynkowej, dogecoin zdeklasował konkurencję, przebijając nawet zyski etheru (ETH). Gdyby nie korekta pod koniec weekendu wzrosty byłyby zdecydowanie większe i w kluczowym momencie tygodnia wynosiły nawet 45%.

Tygodniowe zyski dogecoina przebijają konkurencję, dane Google Trends pokazują, że zainteresowanie DOGE spadło po maju

W momencie pisania tego tekstu, zarówno dogecoin, jak i hashtag #dogecointothemoon były silnie trendującymi tematami w mediach społecznościowych. Jeśli chodzi o zainteresowanie, dane Google Trends (GT) pokazują jednak, że zapytania wyszukiwania dla terminów „dogecoin” i „doge” mocno spadły od majowej bańki.W pierwszym tygodniu maja, termin „dogecoin” osiągnął najwyższy wynik w GT z wynikiem 100, podczas gdy termin „doge” osiągnął wynik 29. Dziś wynik zapytania dla „dogecoin” wynosi tylko 6, a dla terminu „doge” 3.

Dane Google Trends dla terminów „dogecoin” (niebieska linia) i „Doge” (czerwona linia) w niedzielę, 8 sierpnia 2021 roku.

Pomimo spadku, większość aktywów kryptowalutowych pod względem danych GT, które mierzą ogólne zainteresowanie, znacznie spadła. Z drugiej strony, rynki dogecoin (DOGE) skoczyły znacznie wyżej niż większość aktywów kryptowalutowych, przechwytując blisko 20% w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Cena DOGE/USDT. Źródło: Tradingview.com

Dodatkowo, gdyby porównać statystyki 12-miesięczne, w przeciwieństwie do większości z ponad 10 000 istniejących obecnie aktywów cyfrowych, DOGE zdecydowanie je prześcignął. 12-miesięczne statystyki DOGE wskazują, że 8 sierpnia dogecoin wzrastał o 6849%.

Dogecoin jest notowany po około 0.00000557 BTC za sztukę, a stablecoin tether (USDT) jest największą parą DOGE, która odpowiadała za 71% wszystkich transakcji w niedzielę. Następne w kolejności są USD (10,81%), BTC, (4,89%), BUSD (4,74%) i turecka lira lub TRY (3,22%). Szóstą co do wielkości parą handlową z dogecoinem (DOGE) jest euro z 1,75% niedzielnych transakcji.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Dogecoin spada o 67% od historycznych szczytów, tajemniczy wieloryb pochłania 28% podaży DOGE

Dogecoin pomimo swojej popularności jest wyceniany o wiele niżej niż wynosił jego historyczny szczyt (ATH) i w dziesiątce największych kryptowalut notował najsilniejszą korektę spadkową. Trzy miesiące temu DOGE osiągnął ATH na poziomie 73 centów, a dziś jest niżej o 67% od ATH.

Podsumowanie danych dla tokenu. Źródło: intotheblock.com

Ceny są jednak nadal na tyle wysokie, że 70% posiadaczy dogecoina przy obecnych cenach znajduje się po zyskownej stronie rynku, zgodnie ze statystykami Into the Block.

Adres dogecoin „DH5” posiada 28% całej podaży DOGE na dzień 8 sierpnia 2021 roku. Ten wieloryb DOGE zdołał przejąć kolejny 1% całej podaży od 5 lutego 2021 roku.

Obecnie mamy do czynienia z koncentracją dużych posiadaczy, ponieważ statystyki Into the Block wskazują, że wynosi ona 63%. Dane z bitinfocharts.com dotyczące najbogatszych adresów dogecoin pokazują, że tajemniczy adres dogecoin „DH5” jest nadal największym posiadaczem DOGE dzisiaj z 36 miliardami dogecoinów.

W tym roku pojawiło się wiele teorii, które sugerują, że portfel „DH5” należy do Robinhooda. W momencie pisania tego tekstu, adres „DH5” zdołał wchłonąć ponad 28% całej podaży DOGE.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw develia | cdr giełda | gpw kęty | akcje pkn orlen | btc wykres | amrest akcje notowania | akcje wig20 |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułPunch Punk S.A. zadebiutuje na rynku New Connect już 10 sierpnia
Następny artykułNotowania złota z ogromną zmiennością, surowiec w centrum uwagi wśród inwestorów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here