Naga MarketsDogecoin: co czwarty Amerykanin sądzi, że DOGE jest następnym Bitcoinem
Elon Musk, prezes Tesli i jeden z najbardziej znanych fanów Dogecoina

Nieprawdopodobna zwyżka kursu Dogecoina rozbudza fantazje inwestorów, ale czemu się dziwić biorąc pod uwagę fakt, że DOGE od początku tego roku podrożał niemal 130-krotnie! Jak wynika z sondażu Gamblers Pick, aż 25% Amerykanów uważa, że Dogecoin będzie “następnym” Bitcoinem.

  • Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1000 Amerykanów
  • Co trzeci Amerykanin dowiedział się o $DOGE przez social media – to najczęstszy wynik
  • Niemal co piąty usłyszał o nim dzięki tweetom Elona Muska

Dogecoin na ustach wszystkich, 25% Amerykanów sądzi, że to nowy Bitcoin

Dogecoin staje się coraz bardziej popularny i nie brakuje opinii, że cel “1 dolar = 1 DOGE” jest możliwy do osiągnięcia jeszcze w przeciągu kilku tygodni. Wiedząc o tym, że 25% ankietowanych Amerykanów uważa, że Dogecoin będzie kolejnym Bitcoinem, można podawać w wątpliwość stosowanie jakichkolwiek strategii inwestycyjnych przez większość świeżo upieczonych entuzjastów krypto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto jednak zadać sobie zasadnicze pytanie: czy takie badanie ma za sobą w ogóle jakieś solidne statystyczne podstawy? Cóż, próba nie jest duża, ale 1000 uczestników to nie jest mało – często jest to dolny limit tego, co uważa się za dostateczną próbę badawczą.

Jak podają organizatorzy ankiety, badanie ma 3% margines błędu, a przedział ufności wyniósł 95%. W dużej mierze upraszczając (uwaga statystycy, możecie dostać zawału), oznacza to, że z 95% prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że ta wartość jest poprawna.

W badaniu udział wzięło 5,9% przedstawicieli generacji Z, 60,8% generacji Y (millenialsi), 22,6 generacji X oraz 10,7% baby boomerów.

Podsumowując, całkiem dobre badanie, niemniej zagrożone tym, że grupa mogła być niewłaściwie wyselekcjonowana (czyli badanie mogło być przeprowadzone wśród zwolenników krypto, a nie ogółem Amerykanów, co może zawyżyć wynik).

Warto dobrze zinterpretować otrzymane dane. Nawet biorąc pod uwagę błędy selekcji grupy poddanej badaniu, 25% to sporo. To co czwarty Amerykanin. Czy Dogecoin jest bardzo popularny? Tak. Czy inwestorzy są napaleni wobec kryptowaluty, która nie ma żadnego potencjalnego zastosowania? Tak.https://i0.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/9/9oUJmIIS.png?w=696&ssl=1Dogecoin nie ma bowiem żadnego zastosowania, nie ma możliwości wykorzystania go jako środek płatniczy. Nie ma także limitu podaży, coś co ogranicza “dodruk” Bitcoina. Inwestowanie w Dogecoina to czysta spekulacja i w oparciu o dobrze znaną inwestycyjną maksymę: don’t be left holding the bag.

Plus500

invest

Oprócz tego, do inwestycji w Dogecoina w pewnej mierze zanęca chęć uczestnictwa w internetowym memie. Jednak jest dość prawdopodobne, że bilet na przejażdżkę tym rynkowym rollercoasterem może okazać się kosztowny. Niektórzy z tych, którzy trade’owali akcjami GameStop mogą wiedzieć o czym mowa.

Wynik 25% robi także wrażenie biorąc pod uwagę fakt, że jeszcze kilka miesięcy temu, jedynie zagorzali zwolennicy krypto słyszeli o Dogecoinie. Gwałtowny wzrost popularności $DOGE oraz spektakularna zwyżka notowań tej krypto jest wynikiem wiralnej manii w social media.

Zobacz również: Dogecoin: to niebezpieczne kupować teraz DOGE, twierdzi guru kryptowalut

Zresztą, badanie Gamblers Pick sprawdziło również ten aspekt, a ankietowani odpowiedzieli na pytanie: Jak ludzie dowiadują się o Dogecoinie?

Najpopularniejsza odpowiedź to: “Social Media” z wynikiem 33,7%, druga odpowiedź to “Rodzina i znajomi” 21,7%, trzecia to “Wpisy Elona Muska”, 17,8%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here