Naga MarketsDogecoin bardziej aktywny niż ether. Wieloryby przenoszą środki w DOGEBardzo silny skok ceny Dogecoina (DOGE) w górę w rankingach rynkowych zbiegł się z przebudzeniem wielorybów na cieszącej się coraz większą popularnością kryptowalucie. Według danych BitInfoCharts, w ciągu ostatniej doby przez blockchain przetransferowano DOGE o wartości ponad 12 miliardów dolarów. W tym samym czasie blockchain Ethereum przetworzył ethery (ETH) o wartości zaledwie 6 miliardów dolarów.

  • Tylko w tym roku Dogecoin zyskuje ponad 7 tys. procent na swojej wartości
  • Jeszcze na początku roku kryptowalutą była warta mniej niż 1 cen, obecnie wartość a skoczyła do 36 centów
  • Ruchy na DOGE są zdaniem ekspertów jednak typowo spekulacyjne, a sam projekt nie jest aktywnie rozwijany

Dogecoin z większą aktywnością niż ether. DOGE bije rekordy popularności

Ether jest drugą co do wielkości kryptowalutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, a jej blockchain jest najaktywniej rozwijany na świecie – z dwukrotnie większą liczbą miesięcznych commitów na GitHubie niż Bitcoin (BTC).

Te artykuły również Cię zainteresują
Dogecoin to z kolei meme coin (kryptowaluta-mem) stworzony jako żart w 2013 r., który czerpie dużą część swojej wartości z ezdjęcia psa Shiba-Inu, które zdobi jego logo. Sieć nie posiada aktywnych deweloperów, a twórca tokenu sprzedał wszystkie swoje monety w 2016 roku.

Źródło: Bitinfocharts.com

Co więcej w branży, która obiecuje decentralizację, Dogecoin jest tego odwrotnym przykładem. Tylko jeden adres posiada 28% całkowitej podaży monet, podczas gdy 11 adresów kontroluje 46% rynku. Nie przeszkadza to jednak dyrektorowi generalnemu Tesli i fanowi DOGE, Elonowi Muskowi, który powiedział, że udzieliłby pełnego wsparcia kryptowalucie, gdyby główni posiadacze sprzedali większość swoich monet.

– Jeśli główni posiadacze Dogecoin sprzedadzą większość swoich monet, otrzyma ona moje pełne poparcie. Zbyt duża koncentracja jest jedynym prawdziwym problemem – Musk tweetował jeszcze w lutym, gdy Dogecoin był wyceniany na około 0,05 dol.

Przed ponownym przebudzeniem Dogecoina dzięki zakupom spekulacyjnym na Reddicie i tweetom Muska, moneta osiągnęła wartość 0,01 dol. tylko raz w swojej ośmioletniej historii. Nagły 400% skok monety do poziomu powyżej 0,45 dol. tylko w ciągu ostatniego tygodnia przyciągnął sporo nowego zainteresowania. W tym momencie jeden DOGE kosztuje 0,36 dol.

Źródło: Tradingview.com

Według danych analityków Skew.com, liczba nowych subskrybentów subreddita poświęconego Dogecoinowi wzrosła wykładniczo w ciągu ostatniego tygodnia, wraz z rosnącą ceną monety, z setek do tysięcy dziennie.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc wykres | cdprojekt red akcje | nasdaq composite notowania | cd projekt red akcje | kurs bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here