Naga MarketsDOGE-1 poleci na księżyc. Dogecoin finansuje misję kosmiczną, potwierdza Elon MuskDOGE-1, pierwsza finansowana z kryptowalut misja na Księżyc, ma wystartować na początku przyszłego roku w wyniku nowego partnerstwa między dwiema firmami blockchain i Geometric Energy Corporation (GEC), poinformował w środę Elon Musk.

DOGE-1 wyruszy na księżyc. Misja finansowana przez dogecoina (DOGE)

Inteligentny ekosystem wymiany Unizen i inkubator DeFi ZenX ogłosiły w środę, że są w trakcie budowania i uruchamiania DOGE-1, 40-kilogramowego satelity. Cubesat (miniaturowy sztuczny satelita w kształcie kostki) zostanie wystrzelony na orbitę księżycową w celu uzyskania przestrzennych informacji z czujników i kame. Dane zostaną przesłane z powrotem do GEC w celu analizy.Cubesat zostanie wystrzelony na podstawie umowy dot. startu rakiety FalconX należącej do SpaceX zaplanowanego na pierwszy kwartał 2022 roku, choć nie podano żadnych dokładnych dat. Do tej pory wystrzelono już ponad 1600 cubesatów, ale w przeciwieństwie do DOGE-1, podróżowały one na niską orbitę okołoziemską, która znajduje się od kilkuset kilometrów nad powierzchnią Ziemi. Podróż na orbitę księżycową oddala DOGE-1 od Ziemi o 400 000 km.

SpaceX wyśle satelitę Doge-1 na księżyc w przyszłym roku. Misja opłacona w DOGE, pierwsza kryptowaluta w kosmosie, pierwszy mem w kosmosie. To the mooooonnn!! – pisał na Twitterze Elon Musk.

– CAPSTONE od NASA miał być pierwszym cubesatem, który dotrze na Księżyc, ale został opóźniony kilka razy i aktualna data uruchomienia to koniec marca 2022 roku. Oznacza to, że DOGE-1 może być pierwszym cubesatem w historii, który dotrze na Księżyc, realizując znaczące osiągnięcie dla globalnych lotów kosmicznych – napisano w oświadczeniu spółek biorących udziałów w przedsięwzięciu.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Misja ma stworzyć „podstawy handlu międzyplanetarnego”

Jak wcześniej informował Comparic.pl, projekt finansowany przez DOGE został po raz pierwszy zaprezentowany w maju tego roku, z planowaną datą uruchomienia już w pierwszym kwartale 2022 roku. W tym czasie wiceprezes SpaceX ds. sprzedaży komercyjnej Tom Ochinero powiedział, że “misja zademonstruje zastosowanie kryptowaluty poza orbitą okołoziemską i stworzy podstawy handlu międzyplanetarnego”.

Dogecoin (DOGE) zyskał rozgłos na początku tego roku częściowo dzięki założycielowi SpaceX, Elonowi Muskowi, który wielokrotnie w mediach społecznościowych chwalił zalety jakie niesie ze sobą memiczna kryptowaluta, a nawet twierdził, że współpracuje z jej twórcami w celu poprawy wydajności sieci tokenu. Rozpoczęty przez Muska spekulacyjny wzrost dodał miliardy dolarów do kapitalizacji rynkowej DOGE w czasie, gdy coraz więcej użytkowników zaczynało interesować się kryptowalutami.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 kurs | s&p 500 kurs | pkn orlen akcje | gpw intercars | spółki giełdowe | gpw cyfrowy polsat | cena akcji benefit |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here