Naga Marketsarticle-2179504-143EAE24000005DC-505_964x721W przeciągu ostatnich kilku lat największe banki instytucjonalne zaangażowane w handel na międzynarodowych rynkach walutowych zapłaciły miliardowe kary oraz ugody w związku z toczącym się cały czas dochodzeniem w sprawie manipulacji kursami walutowymi. Chociaż sprawa ucichła na jakiś czas to regulatorzy powracają z nowymi oskarżeniami.


Sprawa „Kartelu” znowu powraca

Amerykańskie organy regulacyjne korzystając z informacji uzyskanych podczas przesłuchań pracowników największych banków inwestycyjnych były w stanie przedstawić kolejne oskarżenia wobec następnych instytucji. Tym razem pod lupę wzięto kilka rosyjskich banków oraz podmiot Deutsche Bank.

Sprawa tyczy się zamkniętej grupy traderów, która sama siebie określała mianem Kartelu. Przez okres ponad trzech lat pracownicy dużych instytucji finansowych wymieniali się poufnymi informacjami rynkowymi w celu realizacji własnych transakcji przed aktywacją zleceń klienckich. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Gdy proceder wyszedł na jaw, okazało się, że bezpośrednie powiązania z nielegalną działalnością posiadali przedstawiciele co najmniej sześciu dużych instytucji. Poniżej grafika przygotowana przez Finance Magnates prezentująca które banki otrzymały kary oraz od jakich podmiotów.

FX-Rigging-Fines-Aug2015

Argentyńskie peso, rosyjski rubel oraz brazylijski real pod lupą

Tym razem regulatorzy rynkowi zainteresowali się działalnością Deutsche Banku w zakresie manipulowania kursami peso, reala oraz rubla. Jak na razie nie podano jednak jakichkolwiek szczegółów. W momencie gdy informacje takowe się pojawią, stosowny news pojawi się na łamach Comparic.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here