Dobry początek tygodnia na złotym, PLN umacnia się do euro, dolara i franka
Kurs dolara i złotego

Nowy tydzień handlowy rozpoczyna się bardzo dobrze dla polskiego złotego. W poniedziałek złotówka umacnia się do dolara, euro i franka. Nasza waluta traci jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

Finax
  • Polski złoty zyskuje na początku tygodnia do euro, dolara i franka
  • Dolar traci 0,8% do złotówki
  • Funt zyskuje o,15% do złotego podczas piątkowej sesji 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9550 zł 01.06.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,4000 zł 01.06.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 4,9295 zł 01.06.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,1140 zł 01.06.2020, godzina 18:45

Kurs dolara do złotego USD/PLN poniżej 4 zł

Na początku nowego tygodnia para walutowa USD/PLN znajduje się pod presją sprzedających. Dziś ruch w dół wynosi 0,8%, tym samym zeszłotygodniowy trend jest kontynuowany.

Patrząc technicznie na wykres H4, wciąż obowiązuje tendencja spadkowa. Dziś notowania wybijają dołem kluczowe wsparcie przy 3,9680 zł, co wskazuje na przewagę strony sprzedającej.

Wykres USD/PLN
Dolar amerykański pogłębia przecenę

 – Początek tygodnia przyniósł ruchy konsolidacyjne na PLN. Obserwowaliśmy lekkie podbicie zmienności wraz z oczekiwanym odbiciem odczytu PMI, jednak stabilizacja rynków bazowych nie sprzyjała bardziej zdecydowanym impulsom. Globalnie inwestorzy śledzą doniesienia z USA oraz napięcia na linii USA-Chiny – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka CHF/PLN kontynuuje spadki

W tym tygodniu również na CHF/PLN możemy obserwować dalsze spadki. W ostatnim tygodniu dniach doszło do pokonania kluczowego poziomu wsparcia przy 4,1850 zł, a wyprzedaż jed kontynuowana po weekendzie. Dziś kurs dociera do kolejnego wsparcia, które wynika z mierzenia 50% Fibonacciego.

wykres CHF/PLN
Frank wciąż pod kreską do złotego

Na razie jednak nie widać jakiejkolwiek reakcji kupujących. Dopóki kurs znajduje się poniżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł, to sprzedający mają przewagę, a dalsze spadki w kolejnych dniach wydają się bardziej prawdopodobne.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) dociera do kluczowej strefy wsparcia

Pod koniec ubiegłego tygodnia notowania polskiego złotego odbiły od współczynnika 50% ostatniej fali wzrostowej, z kolei dziś poziom ten został roztrzaskany przez co notowania dotarły do kolejnego wsparcia przy 4,39 zł.

Strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z poprzednich szczytów i powinna być traktowana jako wsparcie. Niemniej sentyment w ostatnim czasie jest wyraźnie spadkowy, dlatego też niewykluczone jest zanegowanie poziomu i dalsza wyprzedaż.

Wykres EUR/PLN
Euro traci do złotego w poniedziałek

W ostatnich dwóch tygodniach możemy obserwować solidne odbicie na polskim złotym. Utrzymujące się wzrosty na rynku akcji oraz słabość dolara amerykańskiego wpływa pozytywnie na waluty EM. Po weekendzie na parach z PLN utrzymuje się pozytywny sentyment. W poniedziałek złoty umacnia się do dolara, euro i franka, nasza waluta traci jednak nieznacznie do funta brytyjskiego. Jak widać zeszłotygodniowa niespodziewana decyzja NBP o obniżce stóp procentowych nie była w stanie popsuć dobrych nastrojów – komentują analitycy XTB.

Kurs funta do złotego GBP/PLN reaguje na wsparcie

Dziś funt brytyjski jest jedyną z omawianych dziś walut, która opiera się polskiemu złotemu. Spadki na GBP/PLN wyhamowały na wysokości mierzenia 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Niemniej nie ulega wątpliwości, że tendencja pozostaje spadkowa. Najbliższym oporem jest górne ograniczenie układu 1:1 (niebieski prostokąt).

Jednak w przypadku gdyby doszło do większego odreagowania, kolejna zapora podażowa znajduje się przy biegunowość mierzenia 50%, które wypada blisko okrągłego poziomu 5 zł.

Wykres GBP/PLN
Funt reaguje na wsparciu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here