Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Rzut oka za ocean:

  • Spółka Facebook (NASDAQ, ticker: FB) przedstawiła dobre wyniki za Q3. Niestety zarząd spółki podczas konferencji prasowej ostudził oczekiwania inwestorów informując, że spodziewa się znacznego spowolnienia w kolejnym kwartale. Reakcja na te słowa była bardzo gwałtowna i podczas notowań przedsesyjnych akcje spółki taniały nawet o 7%.
  • Po środowym protokole FOMC inwestorzy w dalszym ciągu nie uzyskali kompletnie żadnych wskazówek dotyczących przyszłej polityki pieniężnej FED. Stopy zostały na obecnym poziomie, ale zdaniem 67% ankietowanych (dane Fed Watch Tool) w grudniu nastąpi podwyżka stóp procentowych w USA o 25pb. Obok niepewności związanej z wyborami prezydenckimi, podwyżka stóp ciągle pozostaje czynnikiem niepewności dla rynków.
  • Czwartkowe dane dotyczące liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA wzrosły do najwyższego poziomu od niemal 3 miesięcy. Pomimo tego przy obecnym wyniku 265000 wniosków rynek pracy w USA w dalszym ciągu uważany jest za silny. Warto też wskazać, że od 87 tygodni wspomniana liczba wniosków utrzymuje się poniżej poziomu 300000.

Spółka Qualcomm (NASDAQ, ticker: QCOM) podała wyniki za Q4. Zysk na akcję EPS wyniósł 1,28$ wobec prognozy 1,13$. Dochód kwartalny wyniósł 6,2 mld dolarów wobec prognozy 5,84 mld dolarów. Rynek przyjął dane spokojnie i przy tracącym na wartości indeksie NASDAQ spółka zyskiwała podczas tradingu przedsesyjnego 0,24%.

Wyniki skomentował CEO firmy Steve Mollenkopf: „Nasz 4 kwartał fiskalny zakończył się powyżej naszych oczekiwań, a wpływ na to miała nowa umowa licencyjna w Chinach oraz zwiększona liczba zamówień na chipsety. Spodziewamy się dalszego wzrostu dostaw dla sieci 3G/4G w roku kalendarzowym 2017.”

Na wykresie dziennym spółki Qualcomm, zauważyć można, że akcje od dołka z lutego 2016 do szczytu z końca października zyskały na wartości niemal 70%. Ruch ten odbył się bez głębszych korekt, a linia trendu wzrostowego testowana była ostatnio w lipcu. Przez ostatni miesiąc akcje spółki nie zdołały pokonać oporu na poziomie 69$. Jeżeli popyt da za wygraną to szybko może zostać przetestowane wsparcie na poziomie 62.50$. Nieznacznie poniżej tego wsparcia znajduje się teraz linia trendu wzrostowego, która powinna powstrzymać zapędy podaży. Gdy poziom 69$ w końcu zostanie przełamany to kolejne cele dla popytu znajdują się na poziomach: 74$, 78.50$.

Wykres spółki Qualcomm dla interwału D1.
Wykres spółki Qualcomm dla interwału D1.

BIORĘ UDZIAŁ


Wykres spółki Qualcomm dla interwału W1.
Wykres spółki Qualcomm dla interwału W1.

Powyższe wykresy pochodzą z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here