Naga MarketsOd czasu ratowania ABN przez holenderskie państwo minęło już prawie 10 lat. Obecnie zarząd banku skupia się na udzielaniu pożyczek właścicielom domów i firmom bliższym rodzimemu rynkowi w Holandii. Pod kontrolą państwa zarząd wprowadził konserwatywny model kredytów hipotecznych, utrzymując wysoki poziom kapitału w porównaniu do swoich europejskich rówieśników. ABN Amro Group NV dąży do zwiększenia wypłat dla akcjonariuszy po dobrych wynikach w drugim kwartale.


Dobre wyniki pomogą poprawić nastrój wśród zarządu i pracowników

Dyrektor generalny Kees van Dijkhuizen na konferencji prasowej, kiedy zapytano go o podwyżkę dywidendy powiedział: “Tak, to prawdopodobne, jesteśmy bardziej pewni siebie po tym kwartale”. Wyższa wypłata mogłaby przybrać formę wyższej dywidendy lub wykupu akcji powiedział Dijkhuizen, dodając, że bank podejmie decyzję w drugiej połowie bieżącego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Podoba nam się ten kwartał w wykonaniu ABN i perspektywa dodatkowych zysków” – powiedział analityk RBC.

Nowe redukcje zatrudnienia stanowią około jednej dziesiątej etatów w ABN. W ciągu ostatnich trzech lat bank zamknął ponad jedną czwartą swoich oddziałów. “Firma ma kluczowe znaczenie, a większość oddziałów działa w sposób zadowalający” – powiedział Clifford Abrahams, dyrektor finansowy Counsellor. Abrahams zauważył, iż główna działalność banku nadal opiera się na silnym wzroście gospodarczym w Holandii.

“Widzieliśmy 3 procentowy wzrost PKB, i spodziewamy się, że będzie jeszcze większy” – powiedział Clifford. Uznał, że głównym ryzykiem dla biznesu jest rosnące napięcie wokół globalnych napięć handlowych.

Zobacz również: Komentarz walutowy – spada nadwyżka handlowa Chin

Lepsze wyniki banku mogą pomóc poprawić „ducha zespołu” w banku, który ostatnio przechodził kryzys, po tym, jak w zeszłym roku zrezygnowało kierownictwo wyższego szczebla, a w lutym odeszła przewodnicząca Olga Zoutendijk. Niezadowolenie do tej pory było tak wysokie, że niektórzy pracownicy apelowali do właścicieli banków, aby zapewnili silniejsze przywództwo.

Van Dijkhuizen powiedział na konferencji prasowej, że “atmosfera jest dobra w sali posiedzeń zarządu”. Zauważył, że niezadowolenie wynikało częściowo z niepewności, co do przyszłości banku.

Dzisiejsze notowania akcji banku ABN otwarły się dużą luką w górę i obecnie wynoszą około 24 zł za akcję.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here