Naga MarketsAkcje Adidasa (ADS.DE), dzięki poprawiającym się wynikom znajdują się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Unowocześnienie linii produktowej wpłynęło na zwiększenie sprzedaży wśród kluczowej dla firmy grupy wiekowej 20-30 lat.


Dużą zasługą sukcesu spółki są brandy Adidas Originals i Reebok Classics. Najważniejszym rynkiem dla Adidasa pozostają wciąż Stany Zjednoczone. Choć liderem w USA nadal pozostaje Nike (ok. 45% rynku), udziały niemieckiego giganta stale rosną. Coraz większe znaczenie dla grupy mają szybko rosnące rynki azjatyckie, jednak również tam Nike pozostaje liderem. Pozytywnie na rentowność firmy wpływać może rosnąca automatyzacja produkcji oraz restrukturyzacja spółki-córki Reebok, która ciąży na wynikach grupy.

Pozytywnym zaskoczeniem dla inwestorów były wyniki finansowe za drugi kwartał. Przychody Adidasa wzrosły o 20% r/r do 5 miliardów dolarów. Dzięki wyższym marżom, niemiecka firma obuwnicza zwiększyła zyski o 18% w porównaniu do trzech pierwszych miesięcy 2017 roku. W raporcie dowiadujemy się, że skumulowana marża wzrosła o 75 mln euro. Co więcej, Adidas szacuje, że sprzedaż w 2017 roku wzrośnie o 17-19%, w porównaniu ze wzrostem o 12-14% szacowanym wcześniej.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Od 3 lata na akcjach Adidasa widoczny jest dynamiczny trend wzrostowy. W tym okresie, spółka zaliczyły ponad 300% wzrost. Na wykresie D1 przewaga byków pozostaje niezachwiana oraz posiada zdrowe fundamenty ze względu na tempo wzrostu biznesu porównywalne do zwiększającej się kapitalizacji. Z długoterminowej perspektywy najbardziej prawdopodobny wydaje się wzrost do linii oporu, która znajduje się w okolicy psychologicznej bariery 200 euro. Zachowanie rynku na tych poziomach będzie kluczowe, jednak bez spowolnienia gospodarczego, które mocno wpływa na wyniki w branży, większa korekta wydaje się mało prawdopodobna.

W długim okresie akcje Adidasa znajdowały w trendzie wzrostowym. Od początku lutego widoczna była jednak konsolidacja pomiędzy 163 oraz 187 euro. Dzisiejsze wybicie z półrocznego trendu bocznego daje nadzieję na przeniesienie notowań na wyższe widełki cenowe. Scenariusz ten wydaje się mocno prawdopodobny, ze względu na to, że ostatnie znaczące wzrosty były zapoczątkowane po publikacji lepszego od oczekiwań raportu za 2016 rok.

Dominik Uchnast, Młodszy Analityk Rynków Finansowych

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here