Naga MarketsKorona szwedzka jest dziś o poranku najlepiej zachowującą się walutą z głównych walut. SEK umacnia się zarówno do dolara jak i do euro o ponad 0,5 proc. po bardzo dobrych danych z tamtejszej gospodarki.

Szwedzka gospodarka wzrosła o 1,2 proc. w ujęciu kwartalnym wracając z negatywnego terytorium -0,1 proc. w poprzednim okresie i z łatwością pokonując konsensus rynkowy na poziomie 0,6 proc. Było to najsilniejsze tempo ekspansji gospodarczej od drugiego kwartału 2017 r., utrzymujące się dzięki silnemu wzrostowi konsumpcji gospodarstw domowych, wydatków rządowych i eksportu, a także pozytywnym zmianom w zapasach. Dodatkowo chwilę później pojawiły się dane dotyczące sprzedaży detalicznej, które również zaskoczyły pozytywnie.

Kurs USDSEK. Źródło: platforma Conotoxia

Z punktu widzenia analizy wykresu pary USDSEK kurs zawrócił od kluczowego miejsca oporu znajdującego się przy szczycie z grudnia 2016 roku, tworząc potencjalny podwójny szczyt w długim terminie.

Dodatkowo dobre szwedzkie dane mogą ponownie wpływać na zwiększone oczekiwania odnośnie zacieśniania polityki monetarnej w tym skandynawskim kraju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here