Naga Markets

Flaga Wielkiej Brytanii UKPunktualnie o godzinie 10:30 poznaliśmy najnowsze rezultaty wskaźnika PMI dla brytyjskiego sektora przemysłowego. Jak wynika z publikacji IHS Markit i CIPS, mimo, że grudniowy odczyt okazał się nieco gorszy od listopadowego (58,1 pkt), to jednak można tu mówić o pozytywnym zaskoczeniu, gdyż wynik na poziomie 57,9 pkt okazał się wyraźnie lepszy od rynkowych oczekiwań zakładających publikacje na poziomie 57,6 pkt.

Brytyjskie PMI przemysłowe powyżej oczekiwań 

Z najnowszego raportu IHS Markit i CIPS wynika, że pomimo pesymistycznych prognoz zakładających spadek wartości wskaźnika do poziomu 57,6 z 58,1 raportowanego w listopadzie 2021 r., ostatecznie, w grudniu ub.r. odnotowano jego spadek jedynie do 57,9.Warto przy tym jednak pamiętać, że dopóki wartość wskaźnika utrzymuje się powyżej poziomu 50 pkt., świadczy to o wzroście aktywności sektora przemysłowego w Zjednoczonym Królestwie, a w tym przypadku wskaźnik utrzymuje się powyżej tego progu nieprzerwanie od czerwca 2020 r.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

– Produkcja przemysłowa w Wielkiej Brytanii rosła w grudniu w najszybszym tempie od czterech miesięcy, wspierana przez zwiększony napływ nowych zleceń, wysiłki zmierzające do zmniejszenia zaległości i wzrost zatrudnienia – wskazuje Rob Dobson, Dyrektor w IHS Markit dodając, że ograniczenia w łańcuchu dostaw i słabe wyniki eksportu ograniczały próby dalszego zwiększania produkcji.

Mimo to, dostrzega on jednak, że chociaż łańcuchy dostaw pozostają poważnie rozciągnięte, są przynajmniej oznaki, że sytuacja się stabilizuje – w grudniu czasy dostaw dla sprzedawców wydłużyły się w najsłabszym stopniu od roku.

Duncan Brock, Dyrektor Grupy Chartered Institute of Procurement & Supply (CIPS) zwraca jednak uwagę, iż nowe warianty koronawirusa i potencjalne blokady grożą zahamowaniem bardzo potrzebnego postępu, ale przynajmniej sektor zakończył ostatni kwartał 2021 roku na pewniejszej stopie.

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje biomed | wartosc dolara | cena ropy | funt brytyjski kurs | gpw biomed | kursy ropy | playway giełda | pzu notowania |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułInPost udostępni Paczkomaty użytkownikom OLX
Następny artykułBioMaxima miała 78,53 mln zł przychodów w 2021 r., zakłada poprawę wyniku netto r/r
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here