Naga MarketsPo godzinie 13:30 Kanada opublikowała dane dotyczące sprzedaży przemysłowej za styczeń 2017. Pomimo spadkowej rewizji wyników grudniowych z +2,3% do +2,1% mdm, na notowaniach USD/CAD widzieliśmy ruchy przemawiające na korzyść dolara kanadyjskiego.


Zdecydowanie lepsza dynamika od prognoz analityków

Zgodnie z raportem Statistics Canada manufacturing sales m/m w lutym plasowała się na poziomie +0,6% wobec -0,3% prognozowanych przez analityków. Sprzedaż wzrastała w zdecydowanej większości wszystkich sektorów lokalnej branży przemysłowej. Dla wyliczeń PKB za Q1 są to z pewnością bardzo dobre dane, raport zazwyczaj nie wpływa jednak silniej na kursy walut. Tym razem było trochę inaczej i w pierwszej reakcji USD/CAD osuwał się o kilkanaście pipsów.

Źródło: Statistics Canada

Podażowy pin bar na USD/CAD

Po dynamicznych osunięciach wywołanych środową decyzją FOMC, loonie tracił prawie dwieście pipsów, próbując odrabiać straty od połowy wczorajszej sesji. Na wykresie M5 przesuwamy się wewnątrz formacji klina, a spadki po publikacji danych makroekonomicznych wyhamowały na wysokości jej dolnego ograniczenia:

USD/CAD M5

W perspektywie wykresu dziennego zauważamy natomiast, że notowania spadły poniżej istotnej strefy wsparcia (obecnie oporu). Tuż pod nią rysuje się świeca pin bara (podobny sygnał w styczniu wywołał osunięcia o około 300 pipsów w okolice tegorocznych minimów). Na podjęcie decyzji sprzedażowej musimy zaczekać jednak do momentu domknięcia świecy D1.

USD/CAD D1
Invalid mfunc tag syntax. The correct format is: <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc PHP code --><!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY --> or <!-- W3TC_DYNAMIC_SECURITY mfunc -->PHP code<!-- /mfunc W3TC_DYNAMIC_SECURITY -->.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here