Naga MarketsSentyment na rynkach był w piątek słaby za sprawą Amerykanów. Amerykański departament pracy poinformował, że bezrobocie w tym kraju spadło w lutym do 5,5 procent. W lutym w Stanach Zjednoczonych przybyło 295 tysięcy nowych miejsc pracy. Jest to znacznie powyżej tego czego spodziewali się analitycy. Bezrobocie w USA spadło z 5,7 do 5,5 procent. To najniższy poziomu od kryzysu finansowego z 2008 roku.

Paradoksalnie te dobre informacje wywołały głębokie spadki na giełdach za oceanem. Ponieważ już za niecałe dwa tygodnie posiedzenie FED, a ta informacja zwiększy presję na bardziej jastrzębie decyzje. Wielu ekonomistów uważa, że w związku z poprawą na rynku pracy FED powinien usunąć zdanie “bank centralny będzie cierpliwy w kwestii podnoszenia stóp procentowych”. A zdanie to jest o tyle ważne, że  szefowa FED Janet Yellen, niedawno przed Kongresem oświadczyła, że usunięcie słowa “cierpliwy” z oświadczenia FED będzie wstępem do podwyżek stóp procentowych, co zwyczajowo kończy hossę na giełdach.

Te artykuły również Cię zainteresują
W piątek rynki w Europie nie mogły zdecydować się co do kierunku. Francuski CAC40 większą część dnia był na plusie, a angielskiego FTSE100 cały dzień na minusie. Zakończenie sesji dla CAC40 wypadło neutralnie +0,02% na poziomie 4964.35pkt, a dla FTSE100 na większym minusie -0,71% na poziomie 6911,8pkt. Dla indexu angielskiego była to kolejna w ciągu ostatnich dwóch tygodni próba wyjścia ponad poziom szczytu z 2000 roku i znowu po czwartkowym udanym wybiciu w piątek cofka i  ostatecznie skończyło się na fałszywym wybiciu. Pisałem o tym również w poprzednim wpisie.

CAC40

2015-03-06_podsumowanie_sesji_PT_CAC40

FTSE100

2015-03-06_podsumowanie_sesji_PT_FTSE100Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here