Naga MarketsAmerykańskie giełdy zaliczyły bardzo pozytywną sesję w poniedziałek. Najlepiej radziły sobie firmy technologiczne. Wiatru w żagle nabrały również spółki powiązane z wydobyciem i przetwórstwem ropy naftowej, a także branża energetyczna. Plotki dotyczące możliwości nałożenia sankcji na Iran wpływają na ceną czarnego złota.  

„Sentyment w branży energetycznej jest ekstremalnie byczy” – skomentował sytuację na rynkach Matt Maley z Miller Tabak. „Wzrost wydaje się być zbyt gwałtowny, żeby tylko stanowił reakcję na tweety Donalda Trumpa. Musi istnieć dodatkowa przyczyna stojąca za ostatnią aprecjacją”.

W Europie sesja również była pozytywna. Indeks Stoxx Europe 600 wzrósł, chociaż wolumen handlowy był wczoraj niższy niż zwykle, a to za sprawą wolnego dnia w Wielkiej Brytanii. Euro osłabiło się w stosunku do dolara, który jest najwyżej w tym roku.

Stoxx 600 zaliczył wzrostową sesję

Sentyment inwestorów został poprawiony również przez planowane zakupy i przejęcia. Blackstone Group ogłosiło kupno Gramercy Property Trust za gotówkę. Transakcja będzie miała wartość 7,6 mld USD. Elliott Management Corp. zaoferował kupno Athenahealth Inc. za kwotę 6,5 mld USD. Wzrosty na S&P500 nieco cofnęły się pod koniec sesji, ale i tak indeks wzrósł o 0,35%.

Mimo spadków pod koniec sesji S&P500 zakończyło dzień na plusie


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here