Naga MarketsO godzinie 10:00 poznaliśmy zbiorczy raport IHS Markit dotyczący styczniowego PMI usługowego oraz wskaźnika łącznego dla całej strefy euro. Wyniki pokryły się z finalnymi rezultatami grudniowymi, przewyższając też delikatnie wstępne odczyty za miniony miesiąc.


Kreacja miejsc pracy na wieloletnich maksimach

Jak podaje IHS Markit, PMI usługowe plasowało się na poziomie 53,70, a łączne na 53,40 (uwzględniając sektor przemysłowy). Wzrosty zawdzięczane są przede wszystkim bardzo dobrym wynikom w Irlandii (59,30) oraz utrzymaniem korzystnych rezultatów w największych europejskich gospodarkach.

Źródło: IHS Markit

Napędzenie wzrostu zatrudnienia w sektorze usługowym powinno przełożyć się na dynamiczniejszą aprecjację wydatków konsumenckich, co w efekcie wspiera również wzrost produktu krajowego brutto.

EUR/USD na nowych minimach

Jak to zazwyczaj bywa, dane odnośnie PMI w strefie euro nie wywołują większego zainteresowania ze strony rynków. Publikowane jednak tuż przed 10 wyniki gospodarki niemieckiej – które zazwyczaj pokrywają się z rezultatami dla całej Eurozony, pomogły zepchnąć notowania EUR/USD na nowe minima intraday.

EUR/USD M5

Oprócz tego Eurodolar jednak bez silniejszych ruchów w kanale zmienności pod koniec tygodnia o zasięgu zaledwie 30 pipsów. Popołudniowe NFP powinno to jednak skutecznie odmienić.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here