Naga MarketsPunktualnie o godzinie 16:00 rynki poznały dwa istotne raporty zza oceanu. Mowa tu oczywiście o najnowszych wynikach sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych oraz wskaźniku zaufania konsumentów wg Conference Board. 


New home sales zdecydowanie powyżej prognoz

Z raportu Census Bureau wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost sprzedaży nowych nieruchomości o 1,9% do 625 tys., ich ilość wzrosła w marcu aż o 4% do 694 tys. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również dodatnia rewizja poprzedniego odczytu do 667 tys. (3,6%) z 618 tys. (-0,6%).

Źródło: Census Bureau

Indeks zaufania konsumentów, który przygotowuje badawcza organizacja non-profit o nazwie Conference Board również wskazuje na poprawę sytuacji. Pomimo prognoz zakładających spadek wartości wskaźnika do 126 pkt. z 127 poprzednio, ostatecznie odnotowano wzrost do 128,7.

Źródło: http://www.forexlive.com

“Nastroje konsumentów wzrosły umiarkowanie w kwietniu po spadku w marcu (…) Ocena konsumentów pod kątem obecnych warunków uległa pewnej poprawie, ponieważ konsumenci ocenili zarówno warunki biznesowe, jak i warunki na rynku pracy dość korzystnie. Krótkoterminowe oczekiwania konsumentów również się poprawiły (…) Ogólnie rzecz biorąc, poziom zaufania utrzymuje się na wysokim poziomie i sugeruje, że gospodarka będzie nadal rozwijać się w solidnym tempie w najbliższych miesiącach.” – skomentowała Lynn Franco, dyrektor ds. Wskaźników ekonomicznych w Conference Board.

Czy wiesz, że:
Indeks zaufania konsumentów to publikowany przez Conference Board raport sporządzany na podstawie badań ankietowych przeprowadzanych na próbie 5000 gospodarstw domowych. Badani udzielają odpowiedzi na pytania dotyczące oceny bieżących i oczekiwań w stosunku do przyszłych warunków ekonomicznych, w tym zatrudnienia, dochodów, planowanych zakupów. Im wyższy odczyt indeksu tym bardziej optymistyczne odpowiedzi uzyskano w badaniu. Raport zawiera dane miesięczne, publikowany jest w ostatni wtorek miesiąca.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że dzisiejsza sesja to już piaty dzień z rzędu kiedy obserwujemy aprecjację USD względem JPY. Jeżeli wzrosty będą kontynuowane, w najbliższej przyszłości spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 110.30.

USDJPY Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrognoza dla złotego: spadający kurs i odpływ kapitału
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – rynek kryptowalut zyskuje $150 miliardów w tydzień
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here