Naga MarketsŚroda przynosi odbicie dolara po wtorkowej przecenie. Uwagę przykuwa funt i fiask rozmów nt. nowej umowy handlowej. Co z kursem złotego, euro i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Euro coraz wyżej. Decydenci EBC milczą mimo coraz wyższych poziomów EUR/USD
  • Michel Barnier ma poinformować dzisiaj ambasadorów krajów UE o fiasku rozmów nt. nowej umowy handlowej
  • Rynki obawiają się, że nowa administracja USA może nie być skłonna szybko znosić ceł nałożonych na Chiny

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro wykonał fałszywe wybicie względem dolara?

Środa przynosi odbicie dolara po wtorkowej przecenie, która sprowadziła amerykańską walutę na dawno nie notowane poziomy – wczoraj po południu akceleratorem stało się złamanie bariery 1,20 przez EURUSD. Rynek został szybko przesunięty w stronę 1,2075, w nocy maksimum zostało ustanowione przy 1,2086.

Powody? Utrzymujący się globalny sentyment zachęcający do kupna ryzykownych aktywów i łamanie ważnych poziomów technicznych. Jednocześnie decydenci w EBC milczą – na rynek, w przeciwieństwie do sytuacji z końca wakacji, nie napłynęły żadne komentarze krytyczne wobec obecnych poziomów wspólnej waluty – oświadczył ekspert BOŚ.

Dzisiaj uwagę przykuwa funt, po tym jak agencja Bloomberg podała powołując się na informacje z otoczenia unijnego negocjatora, Michela Barniera, iż ma on poinformować dzisiaj ambasadorów krajów UE o fiasku rozmów nt. nowej umowy handlowej. W efekcie Komisja Europejska najpewniej rozpocznie przygotowania do tzw. bezumownego rozwodu z 31 grudnia.

W efekcie funt traci, ale równie słabo zachowują się korona szwedzka i norweska, tradycyjnie wrażliwe na wahania globalnego ryzyka. To może zapowiadać zbliżającą się korektę na rynkach po ostatnim spekulacyjnym szaleństwie. Zwłaszcza, że dodatkowym tematem dla rynków są doniesienia, jakoby nowa administracja USA nie była skłonna szybko znosić ceł nałożonych na Chiny za kadencji Trumpa, a Izba Reprezentantów zdominowana przez Demokratów planuje zaostrzyć przepisy dla chińskich spółek notowanych w USA, tak aby dostosowały się one do amerykańskich standardów – dodał.

Dolar zyskuje dzisiaj praktycznie na całym szerokim rynku, stabilne pozostają tylko dolar australijski (wsparty lepszymi odczytami PKB za III kwartał), oraz dolar kanadyjski.

Spadkowa świeca doji na EUR/USD z poniedziałku została wczoraj brutalnie zanegowana. Kształt białej świecy pokazuje, że połamaniu kluczowej bariery 1,20 towarzyszyło gwałtowne pokrywanie długich pozycji w dolarze przez aktywację zleceń typu stop-loss. Dzisiaj rynek, aby kontynuować ruch potrzebuje nowego paliwa, a o to może być trudno. Po wczorajszej zwyżce znacząco wzrosło prawdopodobieństwo pojawienia się komentarzy ze strony przedstawicieli EBC nawiązujących do drogiego euro – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here