Naga MarketsBen Bernanke uważa, że koronawirus prawdopodobnie spowoduje skurczenie się gospodarki USA o 30% lub więcej w drugim kwartale 2020 r.

Podczas przemówienia w internetowym wydarzeniu Brookings Institution we wtorek, Ben Bernanke, były przewodniczący Rezerwy Federalnej (Fed), powiedział, że wywołane przez pandemię koronawirusa zawirowania związane z lock-downem i ich wpływ na firmy prawdopodobnie spowodują skurczenie się gospodarki USA o 30% lub więcej w drugim kwartale 2020 r. Z kolei analitycy z Citi oczekują kolejnej fali spadkowej na Wall Street, co powinno zepchnąć indeksy i ropę na nowe minima.

  • Baryłka ropy naftowej może kosztować zaledwie 15 USD
  • Akcje na Wall Street mogą wyrysować nowe minima

Bernanke: Za kilka lat nie będzie śladu po obecnym kryzysie

Poniżej wyszczególnione zostały najważniejsze stwierdzenia z wypowiedzi byłego szefa Rezerwy Federalnej:

  • Ogólnie rzecz biorąc, może to być bardzo zły rok dla gospodarki;
  • Jak dotąd reakcje polityki fiskalnej i monetarnej były dość dobre, choć potrzebne będą dalsze działania;
  • Są rzeczy, które możemy zrobić, aby wesprzeć gospodarkę jeszcze bardziej, ale nie oczekuję, aby gospodarka powróciła do bardziej normalnego stanu, dopóki nie będzie znacznie większej pewności, że otwarcie gospodarki nie wznowi kryzysu epidemiologicznego;
  • Amerykańska gospodarka ożyje i za kilka lat pokaże jedynie skromne ślady obecnych wydarzeń;
  • Gdybyśmy mogli powstrzymać epidemię, gospodarka oczywiście szybko by się odbudowała. Jednak bardziej prawdopodobne jest, że aktywność zostanie wznowiona tylko stopniowo i może być konieczne jej spowolnienie, jeśli wirus się odrodzi.

Najgorsze na Wall Street dopiero nadejdzie?

niedźwiedźAnalitycy z Citi ostrzegają, że ​​najgorsze może jeszcze nadejść na rynki akcyjne. Podtrzymują pogląd, że październik/listopad 2008 r. pozostaje najlepszą mapą drogową dla obecnych czasów.

Gdy rozpoczynał się listopad 2008 roku, wielu uważało, że najgorsze jest prawdopodobnie za nami (takie było również nasze postrzeganie w tym czasie). Niestety przełom listopada-grudnia dostarczył niestabilnych czasów (a w niektórych przypadkach aż do marca 2009 r.) – zauważono w raporcie Citi.

Kolejny ostry ruch w dół indeksów akcji był po mocnym odbiciu w październiku. To spowodowało spadek S&P 500 o 26% od najwyższego do najniższego dołka w listopadzie (przed kolejnym wzrostem na rynku niedźwiedzia).

W tamtym czasie ropa WTI kontynuowała gwałtowny spadek i spadła o 45% w miesiącach listopad-grudzień. W listopadzie handlowano o 28% poniżej październikowego zamknięcia – co jeśli powtórzyłoby się w kwietniu oznaczałoby spadek poniżej 15 USD za baryłkę – podsumowuje Citi.

Purple Trading - Broker STP który zaprasza także zyskownych traderów. SPRAWDŹ NAS
77,4% detalicznych kont CFD traci pieniądze.
Kurs S&P500 na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs S&P500 na interwale dziennym, tradingviewcom


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here