Naga MarketsGrupa DO OK SA, specjalizująca się w konsultingu IT i dostarczaniu kompleksowych usług programistycznych, wypracowała w trzecim kwartale br. ponad 2,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Narastająco przychody netto Grupy wyniosły 7,4 mln zł i są o 0,87 mln zł wyższe w porównaniu do analogicznego okresu 2019 roku.

Grupa DO OK SA wypracowała w trzecim kwartale br. ponad 2,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży

Z początkiem drugiego półrocza 2020 spółka rozpoczęła realizację jednego z głównych celów strategicznych, jakim jest przejście ze sfery usług do sfery rozwiązań i projektowanie produktu IoT Cloud – DoConnect. Jednocześnie, dzięki rozszerzeniu swojej działalności o usługi konsultingowe w zakresie analizy biznesowej i product design, spółka nawiązała współpracę z trzema nowymi firmami ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z Finlandii oraz Wielkiej Brytanii.

Te artykuły również Cię zainteresują

– Od lipca do września przychody netto Grupy DO OK wyniosły 2,4 mln zł. Zysk netto kształtuje się na poziomie 85 tys zł. Zważywszy na wysoką koncentrację naszych działań na strategicznych obszarach, a więc inwestycji w rozwiązania własne, intensywnym rozwoju naszej działalności na rynku międzynarodowym i zintensyfikowanym poszukiwaniu nowych czynników wzrostu, osiągnięte w raportowanym okresie wyniki są dla nas satysfakcjonujące. W minionych miesiącach rozpoczęliśmy proces tworzenia własnego produktu technologicznego jakim jest DoConnect, do którego pozyskaliśmy już pierwszych klientów. Oprócz tego rozszerzyliśmy zakres oferowanych usług o nowe obszary – analizę biznesową i product design, które znalazły swoich odbiorców wśród klientów z Wielkiej Brytanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Do nawiązania współpracy doszło na początku lipca br. i już na tym etapie możemy stwierdzić, że działania te będą kontynuowane i rozszerzane o usługi programistyczne – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes zarządu DO OK.

Działania DO OK – od lipca do września – koncentrowały się na rozbudowie struktury organizacyjnej, w tym rekrutacji nowych ról w firmie. Istotny zakres zaangażowania w tym kontekście dotyczy poszukiwania nowych rynków zbytu i wzmacniania sprzedaży w krajach Europy Północnej, m.in. w Danii, Estonii czy Finlandii. W lipcu br. spółka otworzyła swoje biuro w Tallinnie. W tym samym miesiącu do Rady Nadzorczej DO OK dołączył Janne Kalliola, znany na fińskim i estońskim rynku IT przedsiębiorca, posiadający blisko 40-letnie doświadczenie w branży.

Celem rozwoju przedstawicielstw zagranicznych i rekrutacji nowych osób do niedawno wydzielonego obszaru Rozwoju Biznesu jest większa integracja projektów na rynku międzynarodowym, a co za tym idzie zwiększenie popytu na usługi i rozwiązania spółki, w tym w szczególności na rynku skandynawskim.

W trzecim kwartale br. m.in. dzięki rozszerzeniu oferty konsultingowej o warsztaty Value-Focused, Event Storming & Discovery, DO OK nawiązała nowe współpracę z trzema podmiotami zagranicznymi -ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, z Finlandii i Wielkiej Brytanii. Realizacja poszczególnych projektów dotyczy branż eventowo-hotelarskiej, FinTech oraz świadczącej usługi integracyjne dla transportu. DO OK szacuje, że docelowo łączna wartość zamówień z pozyskanych kontraktów może wynieść ponad 900 tys. euro.

Wśród działań strategicznych spółki jest również rozwój rozwiązania IoT Cloud DoConnect, które ma przyczynić się do szybkiej transformacji obszarów, w których wykorzystuje się urządzenia niepodłączone do chmury i tym samym umożliwia zdalną obsługę. Na przełomie września i października zarząd spółki sfinalizował proces negocjacji domeny DoConnect.com, odkupując ją od zagranicznego właściciela. Aktualnie trwa rejestracja unijnego znaku towarowego.

– Grupa DO OK obrała kierunek intensywnego, ale jednocześnie bardziej świadomego niż dotychczas wzrostu i rozwoju. W związku z tym prowadzimy szeroko zakrojone działania w zakresie podwojenia liczby specjalistów w 2020 roku, tj. rekrutacje nowych ról menedżerskich, wprowadzamy zmiany w strukturze organizacyjnej oraz rozwijamy przedstawicielstwa zagraniczne. Równocześnie, nasza uwaga koncentruje się na poszerzaniu oferty dla obecnych i przyszłych klientów – mówi Dmitrij Żatuchin, prezes i założyciel DO OK.

– Liczymy na to, że w kolejnych latach poziom zyskowności ze sprzedaży generowany przez Grupę Kapitałową DO OK będzie utrzymywał się na stabilnym poziomie zyskowności operacyjnej wynoszącym około 10 proc r/r. – podsumowuje.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBudimex z ciekawymi planami. Śmieci i gospodarka wodna – zapiski giełdowego spekulanta
Następny artykułCyfrowy Polsat miał 345,9 mln zł zysku netto, 1,079 mld zł EBITDA w III kw. 2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here