Naga Markets

Władze Korei Południowej unieważnią paszport Do KwonaZ doniesień medialnych wynika, że władze z Czarnogóry zatrzymały osobę podejrzaną o bycie Do Kwonem. Mężczyzna pochodzenia południowokoreańskiego posługiwał się sfałszowanymi dokumentami, a w jego bagażach podobno znaleziono kilka paszportów. Lokalne serwisy informacyjne doniosły, iż zespół prawny współzałożyciela Terraform Labs rzekomo stara się odwołać od przedłużenia aresztu z 72 godzin o 30 dni. 

Do Kwon zatrzymany w Czarnogórze

Niedawno do mediów trafiła wiadomość o tym, że w ubiegłym tygodniu na lotnisku w Podgoricy zatrzymano mężczyznę pochodzenia południowokoreańskiego, który może być poszukiwanym współzałożycielem upadłego projektu Terra (obecnie znanego, jako Terra Classic). Do Kwon był niegdyś ważną osobą w branży wirtualnych walut. Stworzonemu przez niego ekosystemowi, do którego przynależał stablecoin Terra USD (UST) i kryptowaluta LUNA zaufało wielu inwestorów, w tym popularni przedsiębiorcy – chociażby Mike Novogratz. Na tle bessy, która mocno uderzyła w rynek w 2022 r., niedoskonałości jego projektu zostały obnażone, przy czym posiadacze wspomnianych wirtualnych walut stracili prawie wszystkie zainwestowane środki. 

Współzałożyciel Terraform Labs podobno był poszukiwany także przez Interpol, czemu kilkukrotnie sam zaprzeczał za pośrednictwem swoich komunikatorów społecznościowych. Kiedy pod koniec ubiegłego r. doszło do upadku giełdy FTX, chwilowo odwróciło to uwagę mediów głównego nurtu od Do Kwona. 

Z najnowszych informacji wynika, że wspomniany mężczyzna mógł trafić do aresztu w Czarnogórze. Taki komunikat został wydany przez ministra spraw wewnętrznych tego kraju Filipa Adzica. Wcześniej miejsce pobytu 31-latka było nieznane. Niektórzy spekulowali, iż ukrywa się on w Singapurze lub Dubaju. 

Policja z Czarnogóry podobno znalazła przy zatrzymanym sfałszowane dokumenty tożsamości mogące pochodzić z Kostaryki i Belgii. Według doniesień tamtejszych mediów zespół prawny Do Kwona stara się odwołać od przedłużenia aresztu o 30 dni. W raporcie zaznaczono, iż zatrzymanie za przestępstwo związane z posługiwaniem się fałszywymi dokumentami jest zazwyczaj ograniczone do 72 godzin. Sąd podobno je przedłużył ze względu na to, iż południowokoreański biznesmen jest poszukiwany w wielu krajach oraz z uwagi na możliwe ryzyko ucieczki aresztowanego. 

Czarnogórscy prokuratorzy podkreślili, że tożsamość Do Kwona nie została jeszcze w pełni potwierdzona. 

Capital.com
Advertisement

CEO Terraform Labs stoi w obliczu wielu zarzutów 

Choć nie ma 100% pewności co do tego, czy zatrzymany w Czarnogórze mężczyzna to współzałożyciel Terraform Labs, prokuratorzy z Korei Południowej już domagają się jego ekstradycji. Po wydaniu informacji o aresztowaniu mężczyzny podejrzanego o bycie Do Kwonem do akcji wkroczyły również organy ze Stanów Zjednoczonych, stawiając mu kilka zarzutów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułWygasają obawy o kryzys bankowy. Spokojny początek tygodnia na rynkach
Następny artykułWzrostowy początek tygodnia na głównych indeksach. To już koniec “kryzysu”?
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.