Naga Markets
Do Kwon trafi za kratki. Sąd Korei Południowej wydał nakaz aresztowania twórcy Terraform Labs
Do Kwon, twórca kryptowaluty Luna i założyciel platformy Terraform Labs

Południowokoreański sąd wydał nakaz aresztowania Do Kwona, w związku z prowadzonym od maja śledztwem dotyczącym krachu ekosystemu Terra. Przypomnijmy, że wydarzenie to doprowadziło do miliardowych strat, oraz ucieczki kapitał z szerokiego rynku kryptowalut. Nakazem sądu objętych jest łącznie 6 osób powiązanych z Terraform Labs, w tym jej założyciela Do Kwon, który od miesięcy unika kontaktu z mediami i przebywa w Singapurze.

Do Kwon trafi do aresztu

Po serii nalotów na firmy kryptowalutowe w Korei Południowej, w tym na dom współzałożyciela Terraform Labs Daniela Shina, sąd przychylił się do wniosku prokuratury i wydał nakaz aresztowania głównego twórcy LUNA, Do Kwona oraz 5 osób powiązanych z Terraform Labs.To kolejny etap prowadzonego przez południowokoreańskie władze dochodzenia w sprawie jednego z największych eksperymentów w dziedzinie zdecentralizowanych finansów.

Krach LUNA wywołał ogólne spadki cen kryptowalut i spowodował uszczuplenie całkowitej wartości rynkowej sektora o około 300 miliardów dolarów. Co najważniejsze, wywołał ogromną panikę, która zdołała zachwiać notowaniami największych stablecoinów.

– Nakaz aresztowania został wydany dla łącznie sześciu osób, w tym Do Kwon, które obecnie przebywają w Singapurze – powiedział rzecznik południowokoreańskiej prokuratury.

Przeciwko Kwonowi toczy się szereg spraw, zarówno z oskarżeń prywatnych (przez oszukanych inwestorów), jak i z urzędu (unikanie opodatkowania, naruszenie przepisów dotyczących rynków kapitałowych), a do śledztwa dołączyli także urzędnicy z innych krajów w tym z USA.

Notowania LUNA/USDT na dzień 14.09.2022 r. Źródło: TradingViewNotowania LUNA/USDT na dzień 14.09.2022 r. Źródło: TradingView
Notowania LUNA/USDT na dzień 14.09.2022 r. Źródło: TradingView

Kwon został oskarżony o celowe działanie na szkodę inwestorów oraz oszustwo finansowe wkrótce po tym, jak wartość LUNA spadła w maju z poziomu 85 dolarów do kilkudziesięciu centów w zaledwie kilka dni. Ponadto wartość rynku TerraUSD oraz LUNA spadła z łącznych 60 miliardów dolarów niemal do zera, odbierając niektórym inwestorom oszczędności ich życia.

Prokuratura zapewniła, że podjęła już odpowiednie kroki mające sprowadzić osoby objęte nakazem do aresztu, poprzez kontakt z władzami Singapuru.

XTB

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji eurocash | kurs forinta wykres | kurs złoty | gpw oncoarendi | kurs forinta | orlen akcje | xtb |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here