Naga Markets

Do Kwon sprzeciwia się spalaniu tokena LUNA. "To już nic nie zmieni" 18 maja założyciel i pomysłodawca Terraform Labs Do Kwon przedstawił plan odbudowy sieci Terra, wiążący się z koniecznością przeprowadzenia hard forka. Większość społeczności odrzuciła przedstawione propozycje, domagając się drastycznego ograniczenia podaży oraz działań mających na celu przywrócenie wartości tokena na obecnym blockchainie. Na uporczywe prośby społeczności, Kwon postąpił wbrew swoim planom i w sobotę udostępnił adres do spalania tokenów LUNA.

LUNA próbuje ograniczyć podaż. Do Kwon jest przeciwny

Niedawny plan odbudowy ekosystemu Terra, ogłoszony przez Do Kwona, współzałożyciela i dyrektora generalnego Terraform Labs, spotkał się z wyjątkowo chłodnym przyjęciem, ponieważ aż 92% społeczności wyraziło swój zdecydowany sprzeciw.Zamiast hard forka, użytkownicy zaproponowali ograniczenie podaży sieci, poprzez spalenie ogromnych ilości tokena LUNA, zwiększając tym samym jego wartość oraz unikatowość. Propozycji inwestorów sprzeciwia się Do Kwon, przekonując, że sprawy zaszyły już za daleko, a jedynym rozwiązaniem jest porzucenie obecnego łańcucha wraz ze stablecoinem UST i przejście na nową platformę.

– Zmniejszanie podaży powinno odbywać się poprzez spalanie na obecnym łańcuchu, a nie fork i porzucenie wszystkich, którzy próbowali ratować monetę – napisał jeden z użytkowników sieci Changpeng “CZ” Zhao, krytykując postawę Kwona.

NED

Pod narastającą presją społeczności w sobotę 21 maja Kwon udostępnił użytkownikom adres służący do spalania kryptowaluty. Dziś powtórzył jednak, że zmniejszenie podaży obiegowej tokenów LUNA nie zmieni sytuacji sieci ani tym bardziej ceny tokenów LUNA i UST.

Wcześniej społeczność optowała za spaleniem 1,4 miliarda UST, co jednak się nie powiodło.

– Żeby było jasne, już wielokrotnie zaznaczałem, że nie sądzę, aby wysyłanie tokenów na ten adres i ich palenie było dobrym pomysłem – to nic nie zmieni, poza tym, że stracisz swoje tokeny – napisał w poniedziałek Kwon.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy

Współzałożyciel Terra wyjaśnił, że adres burn został udostępniony użytkownikom jedynie na ich wyraźną prośbę i powinien być używany z rozwagą.

Kwon potwierdził również, że Terra nie wybija nowych tokenów LUNA, co tylko zmotywowało inwestorów, wierzących w mechanizm spalania.

Niezależnie od determinacji fanów, Kwon może mieć rację. Podaż w wysokości 6,5 biliona monet zdaje liczbą całkowicie nieuchwytną, a jej ograniczenie może potrwać całe lata, pozostawiając projekt daleko w tyle za resztą kryptowalut. Ponadto deweloperzy nie rozwiązali jeszcze problemu stabilności sieci, przez co może być ona w przyszłości narażona na kolejne ataki.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here