Naga MarketsJapoński broker FX – DMM Securities – opublikował pod koniec zeszłego tygodnia raport podsumowujący marcowe wolumeny tradingowe. W zestawieniu czytamy, że DMM.com obracało w zeszłym miesiącu 517,9 mld dolarów. Daje to wynik o 5,3% gorszy w porównaniu do rezultatów lutowych.

O ile spadki pomiędzy styczniem i lutym były zdecydowanie większe i wyniosły 29%, to DMM Securities cały czas ma problem, aby wybić się ponad średnią notując spadek drugi miesiąc z rzędu.

Malejące, spadkowe momentum wolumentów tradingowych może oznaczać pewną poprawę wśród działających w Japonii brokerów FX online. Zeszły miesiąc pokazał, że zdecydowana większość japońskich podmiotów notowała gorsze wyniki lutowe w porównaniu do tych styczniowych. Marzec natomiast daje wyraźny sygnał, że rezultaty zaczynają się normalizować i powracają na właściwe tory.

Przykładowo jeden z największych konkurentów DMM Securities – GMO Click, o którego wynikach pisaliśmy kilka dni temu – również zanotował około pięcioprocentowy spadek wolumenów tradingowych w stosunku do zeszłego miesiąca.

Kiedy obecne liczby przyrównamy jednak do wyników z lata 2013, wtedy niektórzy japońscy brokerzy znajdują się nawet 50% pod kreską. Ma to związek z tym, że pod koniec drugiego kwartału 2013 spora ich część notowała rekordowe wyniki na wolumenach FX przekraczające 1 bilion dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here