Naga Markets


Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew rzucił nieco światła na postępy prac w kierunku przyjęcia długo oczekiwanych przepisów regulujących rynek krypto. Ustawodawca zastąpi popularne słowa, takie jak “kryptowaluty” i “tokeny”, terminami prawnymi, takimi jak “pieniądze cyfrowe” i “prawa cyfrowe” – ujawnił Premier Rosji.

W Dumie złożone zostały dwa projekty ustaw. Pierwsze czytanie jednej z nich zaplanowano na przyszły tydzień. Prace nad rosyjskimi przepisami dotyczącymi kryptografii trwają od jakiegoś czasu, z nierozstrzygniętymi pytaniami i nieporozumieniami między instytucjami odraczającymi ich przyjęcie.

Dwa akty prawne złożone w Dumie Państwowej, niższej izbie rosyjskiego parlamentu – ustawa definiuje aktywności w sektorze kryptowalut, takie jak ICO, wydobycie (mining), oraz projekt ustawy zmieniającej rosyjski kodeks cywilny regulujący transakcje kryptowalutowe.

Słowo takie jak “kryptowaluta” i jego pochodne zyskały popularność poza społecznościami krypto, jednak władze na całym świecie starają się ich unikać. Urzędnicy rosyjscy nie są w tym przypadku wyjątkiem.

Według słów premiera Dmitrija Miedwiediewa, nowe rosyjskie ustawodawstwo dotyczące “cyfrowych aktywów finansowych” również nie będzie używać potocznych terminów – raportowały RIA Novosti oraz RBC. W przemówieniu podczas sesji plenarnej Międzynarodowego Forum Prawnego w Petersburgu, Miedwiediew oświadczył:

Musimy skonsolidować podstawowe przepisy i przetłumaczyć je na język prawa.
Dlatego zamiast wyrażeń slangowych, takich jak “kryptowaluty” i “tokeny”, prawodawcy opracowują dokładniejsze koncepcje prawne “cyfrowych pieniędzy” oraz “cyfrowych praw”.

Ponadto Miedwiediew podkreślił, iż “jedyną legalną formą płatności” w Rosji jest rubel i tu nic się nie zmieni. Przyznał jednak, że “transakcje w środowisku cyfrowym są rzeczywistością, której nie możemy dłużej ignorować.” Dodał przy tym, że nowe przepisy pomogą zapewnić ochronę praweną przed nadużyciami, zapobiegać przenoszeniu aktywów do niekontrolowanego środowiska cyfrowego oraz stworzyć podstawę opodatkowania.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Coinquista

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here