Naga MarketsW raporcie z 30 lipca 2018 roku analitycy Domu Maklerskiego Vestor podnieśli swoją rekomendację dla Banku Millennium do “trzymaj” z “redukuj”. Jednocześnie cena docelowa akcji banku zostałą podwyższona do 9,30 zł z 8,90 zł dotychczas.


W raporcie podwyższono także długoterminową prognozę rentowności kapitału własnego banku (ROE) do 10,5% z 10% dotychczas oraz obniżono prognozę zysku na akcję na lata 2018-2019 odpowiednio o 6% i 7%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Raport wydany został przy kursie 8,90 zł. W chwili pisania tego artykułu jedna akcja Millennium kosztuje natomiast już 9,20 zł.

Michał Fidelus – autor raportu, ocenia, że nadwyżka kapitałowa Millennium w wysokości 1,6-1,7 mld zł będzie wspierała wzrost organiczny, a dodatkowo może zostać przeznaczona na dywidendę lub akwizycje:

“Biorąc pod uwagę z jednej strony nadwyżkę kapitałową i solidny wzrost zysku na akcję (18 proc. w 2018 roku), a z drugiej znaczące ryzyko związane z kredytami frankowymi i rentowność niższą od średniej w sektorze (9,3 proc. ROE w 2018 roku), oceniamy, że obecna wycena banku (14,4-krotność zysku prognozowanego na 2018 rok i 1,3-krotność wartości księgowej, zbieżne z innymi bankami) jest godziwa.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRipple wspiera akcje charytatywną Madonny
Następny artykułEFIX: Eurodolar na wsparciach, GBP/JPY zaczyna większą korektę?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here