Naga MarketsDom Maklerski Trigon w wydanym 12 września raporcie rekomenduje kupno akcji PGE z ceną docelową 11 zł. Analitycy wskazują, że “jedynie zakup po cenie nieprzekraczającej 9 zł uznajemy za inwestycję o optymalnym risk / reward”.


Sporządzony 12 września raport przez Krzysztofa Kubiszewskiego z DM Trigon podaje informacje o decyzji rekomendacji: “Kurs PGE jest na historycznym minimum, a sentyment fundamentalny wydaje się być tak zły, że kolejne złe informacje nie wydają się już mieć większego znaczenia dla kursu. Cena CO2 zbliża się do konsensusowej wartości docelowej 25-30 euro. Minister energii promuje projekt 5GW el. atomowej za 80 mld zł oraz proponuje nie przenosić wzrostu cen energii na klientów. Z tej perspektywy sądzimy, że właściwie wszystkie negatywne scenariusze są już rozpoznane przez rynek. Mogą się zrealizować lub zmienić na lepsze. Można również mieć wątpliwości, czy pozostała podaż akcji z zagranicy (po zakupach w 1H17) jest wciąż znacząca (po roku spadków)“.

Analityk dodaje również: “Porównując czas rozstrzygania np. zakupu EDF można odnieść wrażenie, że istnieje jakiś problem z uruchomieniem opcji jądrowej przez ministra energii. Sądzimy, że istnieje ku temu bardzo silny argument w postaci alternatywnej o 60 mld tańszej opcji gazowej. Wydaje nam się ona lepsza pod właściwie każdym względem poza tym, że trzeba zaakceptować wyższy import gazu z Rosji lub LNG. Świadczy o tym również sam fakt coraz częściej pojawiającej się na poziomie ministerialnym dyskusji o Baltic Pipe i coraz rzadziej o atomie. W październiku do konsultacji społecznych trafi projekt polityki energetycznej“.

Rekomendacja została wydana przy kursie PGE wynoszącym 8,69 zł na zamknięciu 12 września.

Sytuacja na wykresie

Na tygodniowym interwale szczególnie dobrze widać najważniejsze poziomy dla spółki, które będą odgrywać znaczą role w najbliższym czasie. Rekomendacja cenowa 11 zł za akcję nie jest przypadkowa – stanowi istotny opór cenowy dla wykresu spółki i tylko przejście tego poziomu otworzy drogę do dalszych poziomów – jak 14 zł. Wcześniej jednak, nim spółka będzie miała możliwość przełamania strefy 11 zł za akcję spodziewane będzie odreagowanie po ówczesnym dotarciu do ceny. Być może poziom 10 zł okaże się wtedy dobrą okazją do dalszej zwyżki po korekcie wzrostu.

PGE – wykres W1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here