Naga Markets


Logo playDom Maklerski Trigon w wydanym 16 października raporcie podtrzymuje rekomendację “kupuj” dla spółki Play oraz obniża cenę docelową akcji z 26,5 zł do 21,6 zł. 


Analitycy Domu Maklerskiego wskazują w sporządzonym raporcie, że bardzo mocna przecena Play jest ich dobrym momentem do zwiększenia zaangażowania w spółkę. Większość negatywnych informacji wydaje się być za nami. Prognozy EBITDA oraz DY zostały ścięte. Rynek nie patrzy już przychylnym okiem na success story i nie oczekuje agresywnych wzrostów w przyszłości, chociaż konsensus sell-side na kolejne lata jest jeszcze naszym zdaniem zbyt optymistyczny.

Analitycy wskazują również, że rynek może obawiać się względem spółki takich czynników jak zakręcenia w dół przychodów i ARPU, czyli w konsekwencji spadków EBITDA. Ich zdaniem obecna sytuacja konkurencyjna nie wspiera tej tezy i stabilizacja przychodów/zysków powinna być scenariuszem centralnym. Pomimo wszystkich negatywów, które narosły w ostatnich kwartałach naokoło spółki, analitycy utrzymują swoją rekomendację “kupuj”.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Autorem raportu jest Zbigniew Porczyk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Trigon, których dystrybucja nastąpiła 16 października 2018 roku, o godzinie 08:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM Trigon – Play 16.10.2018 disclaimertokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here