Naga MarketsLogo playDom Maklerski Trigon w wydanym 16 października raporcie podtrzymuje rekomendację “kupuj” dla spółki Play oraz obniża cenę docelową akcji z 26,5 zł do 21,6 zł. 


Analitycy Domu Maklerskiego wskazują w sporządzonym raporcie, że bardzo mocna przecena Play jest ich dobrym momentem do zwiększenia zaangażowania w spółkę. Większość negatywnych informacji wydaje się być za nami. Prognozy EBITDA oraz DY zostały ścięte. Rynek nie patrzy już przychylnym okiem na success story i nie oczekuje agresywnych wzrostów w przyszłości, chociaż konsensus sell-side na kolejne lata jest jeszcze naszym zdaniem zbyt optymistyczny.

Analitycy wskazują również, że rynek może obawiać się względem spółki takich czynników jak zakręcenia w dół przychodów i ARPU, czyli w konsekwencji spadków EBITDA. Ich zdaniem obecna sytuacja konkurencyjna nie wspiera tej tezy i stabilizacja przychodów/zysków powinna być scenariuszem centralnym. Pomimo wszystkich negatywów, które narosły w ostatnich kwartałach naokoło spółki, analitycy utrzymują swoją rekomendację “kupuj”.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Autorem raportu jest Zbigniew Porczyk. Artykuł jest skrótem raportu przygotowanego przez Dom Maklerski Trigon, których dystrybucja nastąpiła 16 października 2018 roku, o godzinie 08:30. Wymagane prawnie informacje dotyczące rekomendacji domu maklerskiego zostały zamieszczone poniżej:

DM Trigon – Play 16.10.2018 disclaimertokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here